image_printپرینت خبر

مهدی یوسفی، معاون حمل و نقل و ترافیک کلانشهر تبریز در جلسه راهبری وضعیت تصادفات استان که به ریاست استاندار آذربایجانشرقی برگزار شد، با اعلام این مطلب گفت: در سالیان اخیر و از منابع داخلی شهرداری تبریر بیش از ۲۰ میلیارد تومان جهت تجهیز و توسعه دوربین های کنترل و ثبت تخلفات شهر تبریز هزینه شده است.

وی افزود: این رقم در حالی هزینه شده است که بایستی از محل ماده ۲۳ این اعتبار تامین می شد که فقط قسمت اندکی از آن  در سالجاری تامین شده است و وضعیت وصولی سالیان قبل نیز بسیار پایین می باشد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز  در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به افزایش تصادفات منجر به جرح و فوت در اوایل سال و همزمان با تعطیلات کرونایی گفت: در سال جاری شاهد افزایش بی سابقه تصادفات جرحی و فوتی در معابر شهری بودیم که علت آن خلوت بودن معابر شهری و سرعت بالای خودروهای عبوری بوده که این امر خود باعث بروز حوادث گردیده است.

او افزود: از شهروندان محترم تقاضا داریم که قوانین تردد و عبور و مرور را در تعطیلات عید و در زمان محدودیتهای کرونایی حتما رعایت نمایند.ضمن اینکه کنترل بیشتر پلیس محترم راهور در اینخصوص نیز بسیار بااهمیت است.
یوسفی در خاتمه بر اجرای برنامه های فرهنگسازی ترافیکی در حوزه های مجموعه  معاونت حمل و نقل و با بهره گیری از امکانات شهری و صداو سیما تاکید کرد.