image_printپرینت خبر

به گزارش رویترز،  نتیجه رسمی با درخواست های کیکو فوجیموری، نامزد جناح راست با هدف لغو برخی از آرا به اتهام کلاهبرداری به تأخیر افتاده بود.

خورخه سالاس ، رئیس کمیسیون انتخابات گفت: “من پدرو کاستیلو را به عنوان رئیس جمهور و دینا بولوارته را به عنوان معاون اول رئیس جمهور اعلام می کنم.”

فوجیموری گفته بود که او نتیجه رسمی را به رسمیت می شناسد “زیرا این قانون و قانون اساسی که من قسم می خورم از آن دفاع کنم ، چنین دستوری می دهد. به هر حال حقیقت آشکار خواهد شد.”

فوجیموری ، دختر رئیس جمهور سابق زندانی آلبرتو فوجیموری ، در یک کنفرانس خبری گفت: “آنها هزاران رای از ما دزدیدند.” او پیروان خود را به اعتراض فراخواند.

وی گفت: “ما حق بسیج داریم … اما به روشی مسالمت آمیز و در چارچوب قانون.”

سفارت آمریکا در لیما با استقبال از اعلامیه ، توئیتی ارسال کرد. در این توئیت آمده است: “ما روابط نزدیک خود را با پرو مهم ارزیابی می کنیم و امیدواریم که این روابط با رئیس جمهور منتخب پدرو کاستیلو پس از مراسم تحلیف در ۲۸ ژوئیه تقویت شوند.”

کاستیلو ، در اولین اظهار نظرهای خود به عنوان رئیس جمهور منتخب ، خواستار وحدت ملی شد. وی گفت: “من در تلاش برای تلاش برای ایجاد این کشور عادلانه و مستقل تلاش و فداکاری می کنم.”

کاستیلو ، یک معلم ۵۱ ساله مدرسه سابق و فرزند یک کشاورز ، متعهد شده است که قانون اساسی را دوباره تنظیم کند و مالیات شرکت های معدنی را افزایش دهد. پرو دومین کشور بزرگ تولید کننده مس در جهان است

کاستیلو گفت که در جهت ثبات اقتصادی تلاش خواهد کرد. وی گفت: “من از کیکو فوجیموری می خواهم که موانعی در این راه ایجاد نکند تا ما بتوانیم به جلو برویم و این را دولت همه مردم پرو قرار دهیم.”

 

منبع: ایسنا