image_printپرینت خبر

در این دیدار مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی با تقدیر و تشکر از حمایت های استاندار محترم در توسعه زیرساخت های فنی شبکه سهند گفت : در شرایط جنگ اقتصادی و دشمنی های گوناگون و تحریم های ظالمانه توفیق خدمتگزاری به مردم شریف استان همتی بلند و تلاش وکوشش شبانه روزی می طلبد  .

مهندس صفری با بیان اینکه آرامش حاکم بر استان به رغم سختی ها و پیچیدگی ها مدیون همدلی و هماهنگی مسولان استانی به ویژه نماینده محترم ولی فقیه در استان و استاندار محترم آذربایجان شرقی است افزود : همکاران رسانه ملی همیشه و در همه حال شاهد دغدغه مسئولین ارشد استان برای حل مسائل و مشکلات مردم و توسعه همه جانبه استان بوده اند .

وی با اشاره به اینکه این استان به لحاظ موقعیت های جغرافیایی ، سیاسی ، فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی پیچیدگی های خاص خود را دارد خاطر نشان کرد : امنیت و آرامشی استان آذربایجان شرقی کم نظیر می باشد .

مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی با اشاره به تلاش رسانه های معاند برای تشویش اذهان عمومی و متشنج کردن فضای جامعه، با بیان راهبردها و سیاست های این مرکز ؛ بحث بیانیه گام دوم انقلاب ، شعار سال ، انتخابات و مطالبه گری را از اولویت های این مرکز برشمرد و اضافه کرد : رسانه‌ ملی تلاش می کند با تبیین درست موقعیت‌ کشور و اقناع سازی افکار عمومی، رسانه‌های معاند را در رسیدن به اهداف شوم خود در انتخابات پیش رو ناکام بگذارد.

صفری کمک به اعتبارات عمرانی صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی را در دوره مدیریت دکتر پورمحمدی در تاریخ این مرکز بی نظیر خواند و ادامه داد : کل اعتبار تخصیص یافته به این مرکز در سال های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۷ اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد بوده که با همت ، تلاش و پیگری های استاندار استان این رقم در سالهای۹۷, ۹۸ و ۹۹ به ۱۷ میلیارد افزایش پیدا کرده است که خروجی آن توسعه زیرساخت های فنی صدا و سیما بوده است .

وی در پایان سخنان خود ابراز امیداوری کرد با مساعدت ویژه استانداری بازسازی اساسی استودیو پخش صدا و سیما و اچ دی سازی آن محقق گردد .

استاندار آذربایجان شرقی نیز در این دیدار از تلاش ارزشمند مدیرکل و مجموعه همکاران صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در طول سال تقدیر و تشکر کرد .

دکتر پورمحمدی با بیان اینکه سال سختی را در سال های ۹۸ و ۹۹ به رغم بحران های ناشی از بلایای طبیعی ، سیل ، آتش سوزی ، بحران های افزایش قیمت سوخت ، تشدید تحریم ها و کرونا سپری کردیم گفت : همکاری و همراهی مسئولین استان یک سرمایه بزرگ است که در سایه همدلی مردم ایجاد شده است .

وی با بیان اینکه مردم صاحبان اصلی نظام و انقلاب هستند افزود : ما یک وظیفه ملی و تاریخی در این برهه بر عهده داریم و تا آخرین لحظه خدمت تلاش خواهیم کرد به رسالت خود در رفع مسائل و مشکلات و توسعه متوازن استان عمل کنیم .

پورمحمدی در ادامه به نقش و جایگاه صدا و سیما در بحث کرونا پرداخت و اظهار داشت : در استان ما تکثر و تنوع رسانه ها یک افتخار است و از همه رسانه ها به ویژه صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در بحث کرونا در کنار کادر درمان ممنونیم که همگام با نظام سلامت در این راستا حرکت کرد.

وی با بیان اینکه دستگاه های اجرایی همه یک پیکره از جامعه هستند و با اختلال در یکی از سیستم های این پیکیره، ممکن است دیگر اعضا با مشکل مواجه کند تصریح کرد : باید در سطح استانی برای تحقق شعار سال که مقام معظم رهبری حکیمانه روی تولید تاکید دارند همت کنیم تا اقتصاد رونق پیدا کند ، چرا که بسیاری از مشکلات با رفع موانع و مشکلات تولید داخل ،  فروکش خواهد کرد .

استاندار آذربایجان شرقی ابزار داشت : درست است مشکلاتی در رفاه و معیشت مردم وجود دارد اما باید موفقیت ها نیز توسط رسانه ها بیان شود که در کنار همه این تحریم ها، فعالیت های عمرانی و اقتصادی در استان در حال انجام است و با تمام توان تلاش می کنیم که مشکل رفاه و اقتصاد را نیز به شکل مناسب حل کنیم .

وی در پایان با تاکید بر اصلاح الگوی مصرف تصریح کرد : کرونا امتحان بسیار بزرگی برای دولت ها بود و عمکلرد و اقدامات ما در مقابله با این بحران در مقایسه با کشورهای پیشرفته ای چون فرانسه ، انگلیس وامریکا و … که به خاطر یک ماسک فروشگاه ها را تاراج می کردند بسیار خوب بود واین نشان از فرهنگ بالای مردم و تلاش و تدبیر مسئولان کشور دارد.