image_printپرینت خبر

دکتر محسن شانقی افزود: یک‌هزار و ۹۶۰ تن گوشت قرمز امسال در کشتارگاه‌های دام استان مرکزی تولید شد در حالیکه م تولید این محصول در مدت مشابه سال گذشته یک‌هزار و هفت تن بود.

وی ادامه داد: ۴۰ هزار و ۳۱۲ راس دام از ابتدای سال جاری تاکنون در کشتارگاه‌های دام استان مرکزی کشتار شد کهاین شاخص در قیاس با مدت مشابه قبل ۵۳ درصد افزایش دارد.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی یادآورشد: ۲۶ هزار و ۱۹۹ راس دام در مدت مشابه سال گذشته در کشتارگاه‌های این استان کشتار شد.

دکتر شانقی افزود: ۱۴۶ راس دام سبک و سنگین از ابتدای سال جاری  در کشتارگاه‌های دام استان مرکزی به‌دلیل لاغری و بیماری‌های مختلف از چرخه مصرف انسانی خارج شده‌ است.

وی ادامه داد: پنج میلیون و ۷۵۰ هزار قطعه طیور امسال در کشتارگاه‌های طیور استان مرکزی کشتار و ۱۲ هزار و ۴۸ تن گوشت سفید در این واحدها تولید شد.

مدیرکل دامپزشکی استان مرکزی گفت: ۵۷ هزار و ۴۲ قطعه طیور غیر قابل مصرف در کشتارگاه‌های استان ضبط و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

دکتر شانقی خاطرنشان کرد: ۱۷ هزار و ۲۶۹ مورد بازدید بهداشتی امسال از واحدهای تولید، نگهداری و عرضه فرآورده‌های خام دامی استان مرکزی انجام و ۱۳ هزار و ۸۶۷ کیلوگرم فرآورده خام دامی غیر قابل مصرف در این بازدیدها ضبط و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

وی گفت: ۲۴۵ مورد نمونه برداری از فرآورده‌های خام دامی در این بازدیدها انجام و ۳۵ واحد متخلف شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند.

استان مرکزی با ۱۲ شهرستان، و یک‌هزار و ۵۳۹ روستا، دارای ۹۶۰ واحد مرغداری صنعتی، ۴۹۱ واحد گاوداری صنعتی و ۱۹۱ واحد کارگاه پرورش آبزیان است.

 

منبع: ایرنا