image_printپرینت خبر

فیفا دی در جریان است و تیم های ملی برای صعود به جام جهانی ۲۰۲۴ قطر رقابت می کنند. در منطقه آسیا، تیم ملی ایران سه شنبه شب توانست با سه گل عراق را شکست دهد و به تنهایی در صدر جدول گروه A قرار بگیرد. گل های ایران را علیرضا جهانبخش، مهدی طارمی و علی قلی زاده به ثمر رساندند تا این تیم برای دهمین بازی پیاپی دروازه حریفان را باز کند.

تیم ملی از سال ۲۰۱۹ در همه بازی هایش گلزنی کرده است و در این زمینه با استرالیا برابر است. آخرین بار ایران بیست و سوم اکتبر (۲۳ مهر ۱۳۹۸) در باز کردن دروازه بحرین ناکام ماند و در مرحله دوم انتخابی جام جهانی با یک گل مغلوب حریفش شد. در بازی بعد نورالهی برای تیم ملی گلزنی کرد اما عراق با دو گلی که به ثمر رساند توانست پیروز شود. سپس ایران رکورد ۹ برد پیاپی را به ثبت رساند. این تیم ازبکستان، بوسنی، سوریه (دوبار)، هنگ کنگ، بحرین، کامبوج و عراق (دو بار) را شکست داد‌. ایران در این ۱۰ دیدار ۲۹ گل به ثمر رساند و تنها چهار گل دریافت کرد. سردار آزمون با شش گل بهترین گلزن تیم ملی لقب گرفت.

در صدر فهرست گلزنی در بازی های پیاپی تیم ملی بلژیک قرار دارد. این تیم از سال ۲۰۱۸ در ۳۷ بازی دروازه حریفانش را باز کرده است. در جایگاه دوم آرژانتین با ۱۹ بازی دیده می شود‌. آلبی سلسته این رکورد را از سال ۲۰۱۹ به ثبت رسانده است. فرانسه از سال ۲۰۲۰ با ۱۴ بازی در رتبه سوم قرار دارد. الجزایر با یک بازی کمتر و ثبت این رکورد از سال ۲۰۱۹ در جایگاه چهارم است. حضور گینه نو در این لیست قابل توجه است. این تیم از سال ۲۰۱۶ در یازده دیدار پیاپی است که گلزنی می کند. لهستان با تعداد بازی مشابه و ثبت این رکورد از سال ۲۰۲۰ در رتبه بعدی قرار دارد. در نهایت این فهرست را استرالیا و ایران تکمیل می کنند.

 

منبع: جماران