در این آیین که با حضور سید محمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌شرقی، ایرج شهین باهر شهردار تبریز و با مشارکت هیات امنای امام‌زادگان دال و ذال و هیات امنای نورالزهرا برگزار شد، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان به ارائه توضیحاتی درباره آغاز طرح شهید سلیمانی و توزیع بسته‌های معیشتی پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم در مراسم چهارمین مرحله از توزیع بسته‌های معیشتی آستان مقدس امامزاده سیدابراهیم(ع) و سید حذیفه (ع) تبریز با اشاره به رشادت‌ها و دلاوری‌های شهید قاسم سلیمانی در زمان حیات، گفت: ایشان در زمان حیات، به جریان مقاومت در منطقه در مقابله با رژیم صهیونیستی کمک می‌کرد و اقدامات شایسته‌ای در جهت دفاع از اسلام و شیعه در منطقه انجام داد.

امام جمعه تبریز با اشاره به سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی گفت: خون پاک حاج قاسم سندی گویا و ماندگار از رسوایی استکبار و نظام سلطه و شهادت این بزرگ مرد عاشورائی، جنایتی هولناک و تأسف برانگیز از سوی رژیم جنایتکار و تروریست آمریکا است.

سید محمدعلی آل هاشم افزود: ملت بیدار و قهرمان ایران شهادت چهره‌ی بین‌المللی مقاومت را بی پاسخ نخواهند گذاشت و جهادگران خط سرخ مقاومت برای گرفتن انتقام سخت از خون سردار فداکار و عزیزمان جامه رزم بر تن می کنند.

او خواستار تداوم کمک‌های مؤمنانه برای دستگیری از نیازمندان و آسیب دیدگان از ناحیه کرونا شد.