image_printپرینت خبر

حاجی میرزایی در گفت‌و گو با معلمان آذربایجان‌غربی که از بستر شاد برگزار شد اظهار داشت: نیازمند اندیشه معلمان هستیم و اندیشه معلمان نباید صرفا در معرفی کاستی‌ها به کار گرفته شود بلکه باید برای حل مسائل نیز صورت بگیرد همچنین باید از تجربیات خود، ما را نیز بهره‌مند کنند.

وی افزود: استانی موفق است که جوشش اندیشه‌ها و تدبیرشان برای ورود به عرصه‌های گوناگون بیشتر از بقیه است.

وزیر آموزش و پرورش گفت: مسائل باید باهم فکری و همکاری حل شود و مساله‌ای حل می‌شود که درک مشترکی بین همه عوامل حل مساله باشد.

وی با اشاره به تلاش این نهاد برای برقراری عدالت آموزشی گفت: برای اینکه عدالت آموزشی را گسترش دهیم باید ایده‌های خلاق ارائه شود و این لشکر فرهیخته همه فعال باشند.

حاجی میرزایی افزود: مشکلات وقتی حل می‌شود که اندیشه‌ها را روی هم گذاشته و همچنین عمیق فکر کردن به ابعاد مختلف و پیدا کردن راه حل سنجیده و عمیق پیش نیاز آن است و برای رفع این چالش‌ها باید هیات اندیشه‌ورز تشکیل شود و باهم بیاندیشند.

وی با بیان اینکه کرونا توانمندی‌های بخش آموزش و پرورش را توسعه داد گفت: با شیوع بیماری کووید ۱۹ وارد عرصه ناشناخته شدیم و این کار تدریس را سخت و ذهنمان را درگیر کرد.

وی تصریح کرد: با وجود مخاطرات و کاستی‌های این وضعیت، همه جهش‌های دنیا با یک رویداد مهم شروع شده است.

وزیر آموزش و پرورش درباره دغدغه‌های معلمی گفت: ما همیشه در کنار معلمان هستیم و برای دفاع از حقوقشان تلاش کرده و کمک می‌کنیم حقوقشان احیا شود.

حاجی میرزایی گفت: وضعیت نیروی انسانی بسیار مهم است و بزرگترین گام در سند تحول ساماندهی نیروی انسانی است و همه کسانی که پیش از سال ۱۳۹۲ با ما همکار ی می‌کردند تعیین تکلیف شدند و بقیه ماه های آینده تعیین تکلیف می شوند.

وی افزود: ما مصوبات صلاحیت معلمی را بررسی و ارائه کرده و کسی بدون صلاحیت معلمی نمی‌تواند وارد آموزش و تدریس شود.

 

منبع: تسنیم