از هفته نهم لیگ برتر ماشین سازی تبریز و سپاهان به مصاف یکدیگر رفتند. این دیدار با حواشی جالبی همراه بود. با اعلام پنج پنالتی تا دقیقه ۷۷، شاهد یک رکورد عجیب و تاریخی در لیگ برتر فوتبال ایران هستیم. رکوردی که تکرار آن شاید به سال ها زمان نیاز داشته باشد.

این بازی با تساوی ۳-۳ به پایان رسید.

این مسابقه از ساعت ۱۵ و با قضاوت سعادت وفاپیشه آغاز شد. این داور چهره اصلی مسابقه بود چرا که در مجموع پنج پنالتی برای هر دو تیم (سه پنالتی برای ماشین و دو پنالتی برای سپاهان) اعلام کرد.

در این بازی سجاد شهباززاده (۲۳ – پنالتی و ۴۴ – پنالتی) و گئورگی گولسیانی (۳۵) برای سپاهان گلزنی کردند. ماشین سازی هم توسط پیمان بابایی سه بار از روی نقطه پنالتی (۳۹ – ۵۹ – ۷۵) به گل رسید.

نیمه نخست این بازی با نتیجه ۳ بر یک به سود سپاهان تمام شد. در این نیمه دو پنالتی به سود سپاهان و یک پنالتی به سود ماشین سازی اعلام شد.

ضیافت پنالتی‌ها در نیمه دوم هم ادامه یافت و داور دو بار دیگر به نشانه پنالتی به سود ماشین دمید که پیمان بابایی هر دو پنالتی را به گل تبدیل کرد. البته پیام نیازمند دروازه بان سپاهان در دقیقه ۵۹ پنالتی دوم ماشین سازی را مهار کرد و بابایی توپ برگشتی را وارد دروازه حریف کرد.

سپاهان با این تساوی ۱۴ امتیازی و ماشین سازی قعرنشین هم ۳ امتیازی شد. ماشین سازی تاکنون در لیگ امسال پیروز نشده و سه تساوی و شش شکست را در کارنامه خود ثبت کرده است.

سجاد شهباززاده مهاجم سپاهان هم با دو گلی که در بازی امروز به ثمر رساند، تعداد گل‌هایش را به عدد ۸ افزایش داد تا نزدیکترین تعقیب کننده گادوین منشا مهاجم گل گهر (با ۹ گل) باشد.