image_printپرینت خبر

 

ستاد اطلاع رسانی نیروهای بسیج مردمی عراق با انتشار اطلاعیه‌ای از دستگیری ۹ تروریست در عملیاتی در استان نینوا خبر داد.

نیروهای تیپ ۳۰ نیروهای الحشدالشعبی عملیات امنیتی را برای تعقیب تروریست‌ها در چند منطقه نینوا انجام داد که به دستگیری ۹ تروریست منجر شد.

طبق اعلام نیروی بسیج مردمی عراق؛ “این عملیات بر اساس تلاش گسترده و تحقیق طی چندین هفته توسط همیاران اطلاعاتی مردمی اواخر دیشب انجام شد و جنایتکاران تروریست که افراد بی گناه را هدف قرار می دادند دستگیر شدند”.

هسته‌های خفته داعش در استان نینوا با بهره گیری از جغرافیای خاص منطقه که تأمین امنیت آن دشواری های زیادی دارد؛ در برخی موارد در صحرای نینوا فعالیت هایی را ترتیب می‌دهند.

نیروی بسیج مردمی عراق در اطلاعیه خود تاکید کرده است که این عملیات و دستگیری در امنیت استان نینوا بسیار موثر خواهد بود.

به گزارش ایرنا همچنین آژانس امنیت ملی در استان نینوا روز دوشنبه در اطلاعیه‌ای از دستگیری ۱۱ تروریست در مناطق جداگانه‌ای از شهر موصل خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است: “گروه های امنیتی – اطلاعاتی توانستند ۱۱ عنصر تروریست را که عضو گروه جنایتکار داعش بودند در مناطق جداگانه موصل دستگیر کنند. هریک از تروریست ها قبلاً در نقاط مختلف مشغول اجرای برنامه‌های خود بوده و وظایف آنها در استان ها و شهرهای مختلف تقسیم می‌شد.

همراه این افراد مقداری مواد منفجره و بمب‌های دست ساز که قصد داشتند در مسیر عبور مردم عادی قرار دهند، کشف و ضبط شد.

از سوی دیگر آژانس امنیت ملی از دستگیری چهار تروریست در استان کرکوک خبر داد.

این تروریست‌ها هدف قراردادن مساجد و مراکز پلیس در استان کرکوک را میان خود تقسیم کرده بودند.

این افراد اعتراف کردند که در چندین عملیات با بمب‌های دست ساز خود، نیروهای امنیتی را هدف قرار داده‌اند.

در ادامه عملیات‌های متعدد نیروهای عراقی در این کشور، اداره اطلاعات نظامی در “حویجه” واقع در جنوب غربی کرکوک موفق به دستگیری ۲ زن داعشی شد که یکی از آنها مسئول “حمایت مالی” بوده است.

مسئول “حمایت مالی” در داعش کسی است که به خانواده‌های اعضای این گروهک تروریستی کمک می‌کند.

نیروهای داعش اخیرا فعالیت خرابکارانه خود را برای اعلام موجودیت دوباره از سر گرفته‌اند که در پاسخ نیروهای مسلح عراق عملیات‌هایی به صورت زمینی و هوایی در مناطق مختلف این کشور ترتیب می‌دهند تا هسته‌های مخفی تروریست‌ها را از بین ببرند.

استان‌های دیالی، صلاح‌الدین و الانبار از مناطقی است که برغم اعلام کنترل نیروهای امنیتی بر آنها و پایان حضور داعش؛ تا حد زیادی مرکز گروهک تروریستی داعش هستند و این در حالیست که اشغالگران آمریکایی که ادعای مبارزه با داعش را دارند در این استانها حضور پررنگی دارند.

منبع: ایرنا