image_printپرینت خبر

مسعود مردانی اظهار کرد: در حال حاضر دنیا با واریانس جدید ویروس کرونا مواجه شده که میزان سرایت پذیری بالایی نسبت به نوع قبلی این ویروس دارد. مردم در خارج از منزل حتما باید دستورالعمل‌های بهداشتی را به طور دقیق رعایت کرده و از ماسک استفاده کنند.

مردانی افزود: تا زمانی که واکسیناسیون کامل در کشور انجام نشود افراد باید بیشتر از خود مراقبت کرده و در صورت بروز علائم بیماری کووید برای قطع زنجیره انتقال بیماری و حفظ سلامت دیگران خود را قرنطینه کنند.

کرونای انگلیسی در سراسر کشور چرخیده است

او ادامه داد: ویروس کرونای انگلیسی متاسفانه در تمام ایران چرخیده است و افراد باید مسائلی مانند فاصله گذاری اجتماعی را بهتر از گذشته رعایت کنند، در غیر اینصورت شکسته شدن چرخه انتقال ویروس امکان پذیر نخواهد بود.

عضو کمیته علمی کشوری کرونا تاکید کرد: در حال حاضر برای جلوگیری از بروز پیک جدید بیماری در کشور باید از دید و بازدید در ایام تعطیلات عید نوروز جدا پرهیز شود تا زنجیره انتقال ویروس کرونای انگلیسی در کشور قطع شود.

مردانی با اشاره به افزایش مرگ و میرهای ناشی از ویروس کرونای انگلیسی، گفت: متاسفانه ویروس جهش یافته کرونای انگلیسی بیشتر جوانان زیر ۲۰ سال را درگیر می کند و سن افراد فوت شده بر اثر بیماری کرونا پایین آمده است.

او افزود: موارد درگیری افراد با کرونای انگلیسی در استان های مختلف گزارش شده است و همکاران من در حال بررسی دقیق تر مناطق مختلف از لحاظ شیوع کرونای انگلیسی هستند.

عضو کمیته علمی کشوری کرونا ادامه داد: برگزاری هرگونه دورهمی و‌ انجام سفرهای غیر ضروری سبب چرخش ویروس کرونا و افزایش میزان ابتلا در بین مردم خواهد شد.

مردانی گفت: خوشبختانه راه های پیشگیری از ابتلا به ویروس جهش یافته انگلیسی مانند نوع قبلی ویروس کرونا است و مردم باید به طور مرتب دست های خود را با آب و صابون شستشو داده و در هنگام خروج از منزل ماسک بزنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان