image_printپرینت خبر

مهدی یوسفی با اعلام مطلب فوق گفت: ما اهدافی را دنبال می کنیم که رویکرد اصلی آن، انسان محوری است و می خواهیم این اهداف را در سال جدید در شهر پیاده کنیم.

او ادامه داد: احداث پیاده راه ها، یکی از این اهداف است. امروزه در دنیا، پیاده راه ها زمینه های توسعه حمل و نقل پاک را فراهم می کنند که نتیجه آن، سلامتی و نشاط شهروندان است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تبریز گفت: تبریز شهری است که زیبایی های زیادی دارد و این فضا فراهم است تا در کنار این مناظر زیبا، پیاده راه هایی ایجاد شود. در همه جای دنیا، اطراف مناطق دیدنی و توریستی و باستانی، پیاده راه وجود دارد و مسافران و میهمانان از آن استفاده می کنند.

او افزود: در این راستا و در جهت سلامتی و نشاط شهروندان، مطالعاتی انجام داده ایم و برای ایجاد تعدادی پیاده راه و مسیر دوچرخه اقداماتی را شروع کرده ایم و تلاش داریم در سال جاری، چند پیاده راه و مسیر دوچرخه احداث کنیم.

یوسفی با بیان اینکه آخرین مصوبات در خصوص پیاده راه ولیعصر (عج) به عنوان بزرگترین پیاده راه کشور در سال جدید اجرایی می شود، گفت: ما سالهاست که قسمت های مختلف این پیاده راه را به تدریج تعریض و تبدیل به پیاده راه می کنیم. این پیاده راه از خیابان شهریار و حد فاصل بین مدرسه آزادگان تا کریم خان احداث می شود.

او با اشاره به اینکه یکی از اهداف مهم شهرداری تبریز امتداد این پیاده راه ها است، اظهار کرد: خیابان شریعتی و ۱۷ شهریور نیز از جمله محل هایی است که مطالعات آن جهت ایجاد پیاده راه انجام می شود. همچنین خیابان شهریار باغمیشه و میدان شهرک پرواز نیز در سال جدید تبدیل به پیاده راه می شود.