image_printپرینت خبر

صادق ضیاییان در این باره اظهار کرد: با ادامه فعالیت سامانه بارشی، امروز (۱۲ فروردین) در برخی مناطق لرستان‌، کرمانشاه، کردستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، زنجان، همدان، مرکزی، قم، قزوین، البرز، تهران، سمنان، نیمه شمالی خوزستان، غرب اصفهان، جنوب اردبیل و جنوب آذربایجان شرقی رگبار باران گاهی رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و در ارتفاعات البرز بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: تداوم فعالیت این سامانه بارشی فردا (۱۳ فروردین) در استان‌های لرستان‌، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، نیمه شمالی خوزستان و مناطقی از ایلام، اصفهان، همران، مرکزی، قم، تهران، البرز، قزوین، سمنان، شمال یزد، جنوب خوزستان و شمال خراسان رضوی خواهد بود.

ضاییان با اشاره به اینکه شنبه (۱۴ فروردین) بارش در شمال شرق، دامنه‌ها و ارتفاعات زاگرس جنوبی و البرز و بخش‌هایی از مرکز، شمال غرب و شرق کشور ادامه خواهد داشت، گفت: یکشنبه (۱۵ فروردین) در بخش‌هایی از شمال شرق کشور بارش رخ خواهد داد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی همچنین خاطرنشان کرد: امروز (۱۲ فروردین) در بخش‌هایی از غرب، شمال غرب و نوار شرقی کشور، فردا (۱۳ فروردین) در شمال غرب، غرب، مرکز کشور و دامنه‌های البرز مرکزی، شنبه (۱۴ فروردین) در بیشتر مناطق کشور بجز شمال غرب و یکشنبه (۱۵ فروردین) در نیمه شرقی کشور وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود که در برخی مناطق نیمه جنوبی، شرق و مرکز کشور با خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا همراه خواهد بود.

به گفته ضیاییان،  از امروز تا فردا (۱۲ تا ۱۳ فروردین) در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل دما بین ۷ تا ۱۰ درجه و در شمال شرق بین ۵ تا ۷ درجه سانتیگراد افزایش پیدا می‌کند. همچنین شنبه (۱۴ فروردین) در نیمه غربی و مرکز کشور دما بین ۵ تا ۸ درجه و یکشنبه (۱۵ فروردین) در شرق و شمال شرق کشور دما بین ۷ تا ۱۰ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد.