image_printپرینت خبر

شروع پاییز را زمانی متوجه خواهیم شد که صدای برگ‌های خزان شده از درختان را زیر پا احساس کنیم. فصل سوم سال پاییز است. این فصل با تمامی فصول دیگر متفاوت خواهد بود.

این فصل برای مسافرت فصل بسیار مناسبی است. اعتدال پاییز یکی از جذابیت‌های این فصل است. فصل پاییز نه مانند تابستان گرمای سوزان دارد و نه به زمستان استخوان‌سوز شباهت دارد. دمای هوا در این فصل نسبت به فصل قبلی خود کاهش محسوسی را داشته است.

فصل پاییز به فصل عاشق‌ها معروف شده است. پیاده‌روی در خیابان در این فصل زرد، قرمز و نارنجی هر کسی را سرحال می‌آورد. برگ‌های درختان تمامی سطح کوچه و خیابان را پر کرده است. صدای خش خش این برگ‌ها حس زندگی برای همه خواهد داشت. پاییز مقدمه زیبایی است که برای زمستان طراحی شده است. جنگل، دریا، کوه، دشت و… در این فصل زیبایی‌های خاص و ویژه‌ای دارد.

 

جنگل دالخانی رامسر

اگر شما هم مثل من عاشق پاییز هستید حتما در این فصل به رامسر عروس دریای خزر سفر کنید. جنگل دالخانی این شهر زیبایی‌هایی دارد که زبان از گفتن آنها ناتوان است. این جنگل سرسبز میان دریا و کوهستان‌های زیبای شمال قرار گرفته است. بارش باران در این جنگل زیبایی آن را صد چندان کرده است.

جنگل دالخانی رامسر در روستای دالخانی قرار دارد. این جنگل برای پیاده‌روی و جنگل‎نوردی در فصل پاییز انتخاب خوبی است. جنگل دالخانی یا دالیخانی شباهت زیادی به بهشت دارد. مه‌آلود بودن جاده این جنگل یک حس و تجربه جدید است. برای رسیدن به این جنگل از سمت رامسر باید به تنکابن حرکت کنید. از میان جاده‌های جنگلی که در ایران عزیزمان وجود دارد یکی از آنها این جاده جنگلی است. پیچ‌های جاده جنگلی دالیخانی به دالان‌های سبز شباهت زیادی دارد. درختان سر به فلک کشیده این جنگل بی‌شباهت به تصاویری است که در نقاشی‌ها دیده‌ایم، است. این جنگل دریاچه زیبایی را نیز دارد. این جنگل از دست افرادی که زباله را در طبیعت پخش می‌کند در امان مانده است. شما نیز اگر گذرتان به این جنگل افتاد زیبایی‌های آن را حفظ کنید.

 

ساحل‌گردی دریای خزر

دریاچه خزر به دلیل بزرگی قابل توجهی که دارد به اسم دریا شناخته شده است. این دریا در گذشته نام‌های زیادی داشته است. نزدیک به پنجاه سال است که این دریا به دریای خزر شناخته می‌شود. ساحل این دریای زیبا نزدیک به هزار کیلومتر در ایران ثبت شده است. سواحل دریای خزر در سه استان گلستان، مازندران و گیلان هستند.

ساحل‌گردی و قدم زدن روی شن‌های آفتاب‌خورده دریای خزر لذت فراوانی دارد. اگر می‌خواهید گرمای ماسه کنار ساحل را حس کنید پیاده‌روی کردن پابرهنه گزینه خوبی است. شن و ماسه کنار ساحل نرم است. وقتی کنار ساحل قدم می‌زنید جای پای شما روی شن‌ها خواهد ماند. زمانی که موج دریا به ساحل می‌رسد تمامی نقش‌هایی که روی شن‌ها شکل گرفته است از بین خواهد رفت. این اتفاق با هر موجی که به دریا می‌رسد رقم خواهد خورد. بسیاری از شهرهای شمالی دقیقا در کنار دریا واقع شده‌اند، ‌مثلا در مسافرت به رامسر تنها باچند دقیقه پیاده‌روی دسترسی شما به درا ممکن می‌شود.

نشستن کنار ساحل دریای خزر و نگاه کردن به این حجم از آب آرامش زیادی را برای ما خواهد داشت. فصل پاییز ساحل دریا زیبایی زیادی دارد. جهت تابش نور خورشید در این فصل شما را نخواهد سوزاند. گرمای مطبوعی که از تابش خورشید در پاییز کنار ساحل دریافت خواهید کرد دلچسب است. پای خود را بعد از یک پیاده‌روی کنار ساحل دراز کنید و از گرما و نسیم خنکی که هم زمان از سمت دریا به شما می‌رسد لذت ببرید. یکی از جذابیت‌های دیگر دریای خزر ویلا لب دریا است که ماندن در آن‌ها خاطره ماندگاری خواهد بود.

 

سرخرود شهر قوهای وحشی

اگر شهرهای شمالی را به خوبی بشناسید به راحتی می‌توانید خود را به شهر سرخرود برسانید. این شهر کوچک میان دو شهر محمودآباد و فریدون‌کنار قرار دارد. این شهر کوچک توریستی به شهر آمل نیز بسیار نزدیک است. شهر سرخرود دشت‌های سرسبز زیبایی دارد. اگر برای رسیدن به این شهر جاده هزار را انتخاب کرده باشید از شهر آمل که گذشتید شالیزارهای فراوانی را می‌بینید.

بزرگ‌ترین رود شمال از این منطقه گذشته است. سرخرود به شهر قوهای وحشی مشهور شده است. ساحل سرخرود که به دلیل وجود رود سرخ رنگ به این اسم نامیده می‌شود قوهای وحشی زیادی را در خود جای داده است. آرامش قوهای این منطقه که رنگ سفیدی دارند جذاب است. شاید ساعت‌ها بتوان در این ساحل به تماشای قوهای وحشی نشست. وجود این پرنده که نماد عشق است در فصل پاییز خالی از لطف نیست. ویلاهای لاکچری در سرخرود مانند هر شهر شمالی دیگر از محبوبیت بالایی برخوردار است.

یکی از نکاتی که در مورد ساحل این شهر باید به آن توجه ویژه داشت عمومی بودن بیشترین قسمت ساحل این شهر است. این امتیاز شهر سرخرود را با باقی شهرهای استان مازندران متمایز کرده است.

 

لاویج ییلاق دامنه البرز

لاویج اسم یک روستا در شهر نور است. این روستا ییلاقی در دامنه‌های البرز است. طبیعت سرسبز این منطقه شگفت‌انگیز است. طبیعت روستای لاویج در فصل پاییز هزار رنگ است. رنگ‌های این روستا در فصل پاییز اینجا را به مقصد خوبی تبدیل کرده است. قبل از رسیدن به روستای لاویج بام لاویج را از دست ندهید. این بام مقصد برای فصل پاییز است.

چشمه‌های آبگرم این روستا را نباید از خاطره‌ها فراموش کرد. گوگردی که در این چشمه‌ها وجود دارد درمان دردهای زیادی است. بیماری‌های پوستی، مفصلی و… به واسطه این املاح که در آب چشمه وجود دارد درمان خواهند شد.

طبیعت روستای لاویج محل مناسبی برای پرورش زنبور و کندوهای عسل است. برای سوغاتی عسل لاویج را به یاد بسپارید. این روستا در پاییز لباسی از رنگ‌های فراوان بر تن می‌کند.

مهر، آبان و آذر سه ماه فصل پاییز است. این سه ماه فصل پاییز زیبایی‌هایی را در خود گنجانده است که شاید در هیچ زمان دیگری نتوانید آنها را تجربه کنید. باران‌های پاییزی که با شروع فصل آغاز می‌شوند زندگی‌ را مجدد به جریان خواهند انداخت.

فصل پاییز به دلیل شروع مدارس از ترافیک و شلوغی دور است. تاریک شدن هوا حدود ساعت‌های پنج و شش کمی شاید برای ما محدودیت ایجاد کند اما نگران نباشید. پاییز به فصل هزار رنگ شهره شده است. طلوع و غروب خورشید در این فصل واقعا دیدن دارد. قدم زدن در کنار دریا زمانی که بازتاب نور خورشید روی سطح آب دریا گسترده شده است منظره زیبایی را می‌سازد. پاییز، تابستانی است که عشق تب آن را کم کرده است.