image_printپرینت خبر

شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی برای آماده سازی این طرح ها جهت بهره برداری، حدود ۲۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده است.

از جمله طرح هایی که در این مراسم افتتاح و یا کلنگ زنی شد، آغاز عملیات بهره برداری از شبکه جمع آوری فاضلاب و نصب انشعابات فاضلاب ساکنین شهرک زیباشهر، آغاز بهره برداری از پروژه انتقال و احداث ساختمان دیزل ژنراتور برق اضطراری ولی عصر یک، آغاز بهره برداری از پروژه تامین آب شرب روستای اسفستانج، احداث مخزن ذخیره و نیرورسانی، آغاز بهره برداری از پروژه تامین آب شرب روستای قشلاق، آغاز بهره برداری و تامین آب شرب روستای آشان، احداث شبکه جمع آوری فاضلاب به روستای علویان و کلنگ زنی پروژه های آبرسانی به شهرک های امام حسن (ع) و شهرک الهیه بود.

آن گونه که روابط عمومی آبفا آذربایجان شرقی گزارش کرده، در پایان این مراسم از زحمات علیرضا ایمانلو، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان با اهدای لوح، قدردانی بعمل آمد.

نقش آبفا در محرومیت زدایی

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی در مراسم افتتاح این طرح ها گفت: ارائه خدمات زیربنایی به جمعیت روستایی با توجه به نقش روستاها به عنوان جمعیت مولد در کشور همواره حائز اهمیت بوده و یکی از مهم ترین رسالت‌های شرکت آب و فاضلاب به عنوان متولی تامین آب شرب شهرها و روستاها نیز بوده است.

جواد رحمتی افزود: شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی در راستای محرومیت زدایی و تامین آب روستایی و شهری خوب عمل کرده که نمود آن را در این طرح ها شاهد هستیم .

وی افزود: با اجرای طرح های آبرسانی به روستاها شاهد شکوفایی و افزایش امید به زندگی و رفاه حال روستائیان خواهیم بود و جا دارد از تلاش های شبانه روزی مسئولان شرکت آب و فاضلاب استان و شهرستان مراغه تقدیر نمائیم .

اقدامات اساسی آبفا در مراغه

نماینده مراغه و عجبشیر در مجلس هم در مراسم افتتاح این طرح ها گفت: امروز شاهد اقدامات مهم و اساسی در حوزه آب و فاضلاب استان و مراغه هستیم که می تواند در بهبود کیفیت زندگی مردم عزیز شهرستان مراغه سهم بسزایی داشته باشد .

علی علی زاده ادامه داد: مهندس ایمانلو  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان و همچنین مهندس سلیمانی مدیرعامل آبفای شهرستان مراغه کار جهادی در حوزه آب و فاضلاب و تامین آب شرب مردم شهرستان مراغه انجام دادند که شایسته تقدیر است.

وی اظهار امیدواری کرد، شاهد اجرای این دست اقدامات در ارگان های دیگر نیز باشیم .

حضور پررنگ آبفا در مراغه

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی در این مراسم گفت: خوشبختانه امروز شاهد بهره برداری پروژه های آبرسانی بودیم که نزدیک ۲۰ میلیارد تومان هزینه گردیده که از جمله این طرح ها احداث مخزن زلال ساز است ضمن اینکه در روستاها طرح های حفر چاه و خطوط انتقال و احداث مخازن انجام شده که نزدیک ۱۴ میلیارد تومان هزینه شده است .

علیرضا ایمانلو یادآور شد: برای سال۱۴۰۰ شرکت آب و فاضلاب طرح هایی با اعتبار ۲۷ میلیارد تومان در دست اجرا دارد که امیدوارم بتوانیم به هدف و وعده خود که آبرسانی به روستاهای شهرستان و تکمیل خطوط انتقال آب و حفرچاه است، عمل نموده باشیم .

وی ادامه داد: بحث شروع طرح های فاضلاب به شهرک های جدید و روستای علویان رو در دست کار خواهیم داشت و در آینده شاهد اجرای فاز ۳ تصفیه خانه فاضلاب مراغه خواهیم بود.