image_printپرینت خبر

مجید کهتری پس از برگزاری دیدار رده‌بندی مسابقات میکس کامپوند بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو و ناکامی تیم ایران در کسب مدال، اظهار داشت: این اولین پارالمپیک بیابانی و عسگری است. من می‌دانستم آنها در دو بازی آخر مقابل چین و روسیه کار سختی دارند، چون ورزشکاران تیم‌های دیگر را می‌شناسم و می‌دانم چقدر تجربه دارند. آنها همه پارالمپیک دیده و صاحب تجربه جهانی و بین‌المللی هستند و البته از بهترین‌های دنیا به حساب می‌آیند.

وی در ادامه افزود: بچه‌های ما امروز نه تنها چیزی کم نگذاشتند، بلکه در حد توان خود خیلی هم خوب کار کردند. از آنها تشکر کرده و به‌عنوان سرمربی تیم ملی از مردم بابت اینکه به مدال نرسیدیم، عذرخواهی می‌کنم.

سرمربی تیم پا را تیر و کمان کشورمان خاط نشان کرد: همه موفقیت، پیروزی و رسیدن به مدال را دوست دارند، اما ما خیلی بیشتر از آنها این چیزها را دوست داریم. باور نمی‌کنید وقتی این بچه‌ها شکست می‌خورند و به مدال نمی‌رسند، دنیا روی سرم خراب می‌شود.

کهتری تصریح کرد: می‌دانم شاگردانم از بهترین‌ها هستند و اطمینان دارم در آینده حرف‌های زیادی برای گفتن خواهند داشت. آنها در همین مسابقات توانایی‌های خود را ثابت کردند.

وی یادآور شد: یکی از مشکلات ما این بود که در دو سال گذشته به خاطر مسابقاتی برگزار نشد، البته این فقط مشکل ما نیست و برای سایر تیم‌ها هم هست. در این بین چیزی که کمک می‌کند تجربه و حضور در میادین بین‌المللی است که متأسفانه برخی از بچه‌های ما در این زمینه کمبودهایی دارند. دیدید که در دیدارهای نیمه نهایی، رده بندی و فینال چقدر استرس بالا بود و در این میدان‌ها آنهایی موفق می‌شوند که باتجربه هستند.

سرمربی تیم پا را تیر و کمان کشورمان در خاتمه تصریح کرد: تیم چین برای ما غیرقابل دسترسی نیست. ما تیم چین را در گوانگژو در خانه خودش بردیم و قهرمان شدیم. اینجا هم اگر از دیوار چین رد می‌شدیم، می‌توانستیم قهرمان شویم، اما نشد. ما امشب به مدال نرسیدیم اما دست از تلاش بر نمی‌داریم و به کارمان ادامه می‌دهیم تا در روزهای آتی مدال بگیرم. از مردم هم می‌خواهیم ما را دعا کنند.

فرزانه عسگری: در انفردی جبران می‌کنیم

به گزارش ، همچنین فرزانه عسگری بانوی کماندار پارالمپیکی کشورمان گفت که با وجود تلاش فراوان او و رمضان بیابانی مدال میکس کامپوند بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ قسمت آنها نبوده است.

وی گفت: تمام تلاش‌مان را برای رسیدن به مدال کردیم، اما متأسفانه انگار قسمت‌مان نبود. ما امشب روی برد را ندیدیم، اما به روزهای بعدی و مسابقات آتی امیدواریم.

عسگری با ابراز امیدواری از اینکه کمانداران در مسابقات فردا و پس فردا بهترین نتایج را بگیرند، یادآور شد: من سه ماه است که به اردوی تیم ملی آمده‌ام. ما در این مدت تمام تلاش خود را برای دستیابی به مدال کردیم، اما در میکس کامپوند به هدف‌مان نرسیدیم.

بانوی کماندار پارالمپیکی کشورمان از اعضای کادر فنی تیم ملی تشکر کرد و اظهار داشت: در مسابقات روزهای اخیر و امروز بچه‌ها نتایج خوبی کسب کردند، اما قسمت این بود که امشب دست خالی برگردیم.

عسگری در پاسخ به این پرسش که چرا او و بیابانی از فرصت پیش افتادن از تیم چین در راند چهارم مسابقه‌شان بهره لازم را نبردند، گفت: تیراندازی است و با یک تیر و یک خطا سرنوشت مسابقه عوض می‌شود. امشب حریفان از خطاهای ما استفاده کردند و بردند، شاید فردا ما از خطاهای آنها استفاده کنیم. روحیه ما خیلی خوب است و سعی می‌کنیم در انفرادی حریفان را از پا در بیاوریم.

 

منبع: مهر