سپاه کردستان به یاری زندانیان جرائم غیرعمد می‌آید
سپاه کردستان به یاری زندانیان جرائم غیرعمد می‌آید

آساخبر : سپاه بیت‌المقدس استان کردستان در یک اقدام خیرخواهانه به یاری آزادی زندانیان جرائم غیرعمد کردستان خواهد آمد تا لبخند و شادی به خانواده‌های زندانیان هدیه بدهد.

جلسه هم‌اندیشی اعضای هیئت امنای ستاد دیه و بسیج حقوقدانان استان پیش‌از ظهر امروز با هدف بررسی وضعیت زندانیان جرائم غیرعمد و کمک به آزادی آنان از زندان در کردستان تشکیل شد.

جعفر مددی، مسئول سازمان بسیج حقوقدانان کردستان در ابتدای این جلسه با ارائه گزارشی از کمک‌های مومنانه سپاه در ماه‌های گذشته در استان اظهار داشت: با توجه به اینکه تراکم جمعیت کیفری زندان‌ها و مشکلات خانواده‌های زندانیان یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است، سپاه پاسداران بر اساس تفاهم‌نامه منعقدشده، در مرحله سوم کمک‌های مومنانه خود به یاری زندانیان جرائم غیرعمد خواهد آمد تا بتوان تعدادی از این افراد نیازمند و در معرض آسیب را از زندان آزاد و به آغوش گرم خانواده‌هایشان بازگرداند.

وی آغاز اجرای طرح آزادی زندانیان جرائم غیرعمد با استفاده از کمک‌های مومنانه سپاه را چهارم آذرماه و همزمان با سالروز ولادت امام حسن عسگری (ع) اعلام کرد و افزود: در اجرای این طرح از ظرفیت خیرین استان در این امر خیرخواهانه و خداپسندانه استفاده می‌کنیم.

مددی ارائه خدمات مفید و موثر به زندانیان و خانواده‌های آنان را یکی از برنامه‌های بسیج حقوقدانان استان در آینده نزدیک عنوان کرد و گفت: در اجرای این برنامه‌ها، مشاوره‌های حقوقی رایگان، ایجاد اشتغال مولد برای زندانیان آزاد شده و واجدالشرایط، کمک به رفع نیازمندی‌های خانواده های زندانیان نیازمند به آنان ارائه می‌شود.

مراد فتحی، مدیرکل زندان‌های استان کردستان نیز ضمن ابراز خرسندی از ورود سپاه به بحث آزادی زندانیان جرائم غیرعمد خاطرنشان کرد: سپاه پاسداران از بدنه مردم بوده و همواره نیرویی خادم برای حفظ امنیت و آرامش مردم است.

وی افزود: مجموعه‌ای موثر در کمک به مردم در بخش‌های مختلف از جمله محرومیت‌زدایی در سطح استان بوده و خواهد بود.

مدیرکل زندان‌های کردستان از وجود بیش از ۲۲۰ زندانی جرام غیرعمد در زندان‌های استان خبر داد و گفت: امیدواریم با ورود سپاه پاسداران به موضوع آزادی زندانیان جرائم غیرعمد بتوانیم شاهد خوشحالی تعدادی از خانواده‌های زندانیان در این ایام کرونایی باشیم.