image_printپرینت خبر

 

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب آذربایجان شرقی در این نشست خبری که ظهر یکشنبه این هفته در دفتر خبرگزاری اصولگرای تسنیم در تبریز برگزار شد، گفت: با ساماندهی، سازماندهی و تعاملات به دنبال افزایش مشارکت مردم در انتخابات پیش رو هستیم.

شانا و انتخابات

سردار «محمدیوسف شاکری» اظهار کرد: عوام گرایی و ساده اندیشی در ساختارهای فعلی وجود ندارد.

وی همچنین افزود: هدف ما حرکت بر مبنای صداقت است و مردم نیز باید بدانند هر چیزی به راحتی بدست نمی آید وبر این اساس مسئولیت جمعی داریم.

وی تاکید کرد: به سمتی حرکت می‌کنیم که نیازمندی‌های آذربایجان شرقی و سوالات اساسی و مسائل اصلی را احصا کنیم. رییس شورای ائتلاف آذربایجان شرقی عنوان کرد: کمیته های آیت الله رئیسی در بخش های اقشار، مدیران، دانشجویان، دانشگاهیان، سلامت، بانوان، هیئات، مبلغان و روحانیون است و ستاد اصلی نیز وظیفه ساماندهی را عهده دار است.

وی افزود: در ۱۲ شهرستان آذربایجان شرقی و شهرهای تابعه، شورای هماهنگی تشکیل شده است و از گروه های مقابل نیز که تفکرات ضدفساد و ضد رکود دارند، استقبال می کنیم تا از گفتمان سید محرومان حمایت و حضور حداکثری تقویت شود.

سردار شاکری با اشاره به فعالیت های شورای شهر تبریز گفت: در شورای شهر نیز گفتمان تخصص محور مدنظر است و با جلسات متعدد شش کمیسیون شورای شهر را بر مبنای مقبولیت، توانایی، تخصص و نوع تعامل با احزاب و جریان های متنفذ و حضور در لیست ها و احتمال رای آوری انتخاب کردیم.

فرمانده سابق سپاه آذربایجان شرقی ادامه داد: در این راستا مبنا خوداظهاری افراد است و راستی آزمایی هایی با نهادهای امنیتی و گروه های مردم نهاد خواهیم داشت.

وی ادامه داد: از ۳۴ نفر باقی مانده برای هر کمیسیون شورای شهر تبریز پنج نفر و یک کمیسیون ۹ نفری انتخاب شده که تخصص و کارآمدی در آن مبنای اصلی است و در روزهای آینده لیست نهایی ۱۳ نفره را منتشر خواهیم کرد.

شورای وحدت و انتخابات

رئیس شورای وحدت اصولگرایان آذربایجان شرقی نیز در این نشست خبری با بیان اینکه ساماندهی نیروهای جوان انقلابی در پیشران گام دوم انقلاب از اولین روزهای شهادت سردار سلیمانی قوت گرفت، افزود: ضرورت وحدت نیروهای انقلابی پیش از پیش احساس می شد و مشکل در مصداقو برنامه، شخصیت و گفتمان مورد بحث بود.

حجت الاسلام حسین ایمانی ادامه داد: همبستگی شورای وحدت و شورای ائتلاف برای پیشبرد و ساماندهی انتخابات آیت الله رئیسی اتفاق افتاد و ستادهای هماهنگی بدین منظور دایر شد و حدود ۱۰ هزار نفر از نیروهای ارزشی و انقلابی ساماندهی شدند.

رئیس شورای وحدت اصولگرایان آذربایجان شرقی همچنین افزود: ما از اصلاح طلبانی که برای مقابله با رانت، مقابله با فساد، مقابله با تزریق ناامیدی به میدان آمده و از گفتمان عدالت حمایت می‌کنند، در قالب ستاد اصلاح طلبان طرفدار آیت الله رئیسی استقبال می‌کنیم.

وی با بیان اینکه تصمیم گرفتیم که در ریاست جمهوری از ستاد انتخاباتی سال ۹۶ استفاده کردیم که تشکیلات آماده‌ای دارد، اضافه کرد: شورای هماهنگی شهرستانها هم بر این پایه ساماندهی شدند.

حجت الاسلام ایمانی در مورد لیست مورد حمایت در انتخابات شورای شهر هم توضیح داد و گفت: ما در این دوره کاندیداها را بر اساس تخصص، ارزیابی و بررسی می‌کنیم و لیست نهایی در آینده اعلام عمومی خواهد شد.

عده‌ای، عاملان وضع موجود را به عنوان ناجی به مردم معرفی می‌کنند
دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب آذربایجان شرقی نیز در این نشست خبری که به میزبانی تسنیم برگزار شد، با اشاره به فرایند تهیه لیست نهایی کاندیداهای مورد حمایت شورای ائتلاف نیروهای انقلاب آذربایجان شرقی، اظهار داشت: ساز و کار انتخاب افراد در شورا به صورت بومی در استان است، این انتخاب، نظام مند بوده و شخص محور نیست و درست یا غلط بودن لیست نباید منوط به حضور یک یا چند فرد باشد، بیش‌ترین انتقادات شخص محور است نه سازوکار محور.
وی مشکلات پیش آمده در دوره پنجم شورای شهر را مورد اشاره قرار داد و گفت: با فوت مرحوم اشرف نیا، در کمیسیون عمران شورا فرد جایگزینی نداشتیم و یک فرد بدون تخصص عمرانی رئیس کمیسیون عمران شد لذا در این دوره، افراد بر پایه کمیسیون‌ها ساماندهی شده و در لیست نهایی ارزیابی می‌شود.
حسن عدالتی گفت: فرم‌های خود اظهاری طراحی شده است که از ۱۰۵ کاندیدای شورا درباره این که در کدام زمینه و کمیسیون تخصص دارند بر پایه تخصص و اهداف سؤال شد و بعد از آن دعوت شده و از خود فرد مصاحبه و سؤال جواب می‌شود و باید برنامه مطابق چشم انداز پنج ساله تبریز باشد که ۱۲ شاخص رویکرد تعهد تخصصی است و ۶ شاخص تخصصی است.
عدالتی با اشاره به اقدامات شورای ائتلاف برای لیست شورای شهر تبریز گفت: در شورای شهر نیز گفتمان تخصص محور مدنظر است و با جلسات متعدد شش کمیسیون شورای شهر را بر مبنای مقبولیت، توانایی، تخصص و نوع تعامل با احزاب و جریان‌های متنفذ و حضور در لیست‌ها و احتمال رأی آوری انتخاب نمودیم و در این راستا مبنا خود اظهاری افراد است که راستی آزمایی هایی با نهادهای امنیتی و گروه‌های مردم نهاد و… خواهیم داشت.
وی با بیان اینکه دو نوع اعضای حقیقی و حقوقی داریم، یادآور شد: ما در انتخاب افراد نقشی نداریم و این رأی اعضا است که انتخاب را مشخص می‌کند، از ۳۴ نفر باقی مانده برای هر کمیسیون ۵ نفر و یک کمیسیون ۹ نفر انتخاب شده است که تخصص و کارآمدی مبنای انتخاب است و در روزهای آتی لیست نهایی ۱۳ نفره را منتشر خواهیم کرد.
دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب آذربایجان شرقی ابرازداشت: در نهایت نمره‌ای ۷۰ درصدی برای برنامه‌ها و توانمندی‌ها مشخص می‌شود و ۳۰ درصد آن نظرسنجی مردمی است که نصف نظرها از گروه‌های مردم نهاد و سیاسی و نصف دیگر بصورت میدانی تعیین می‌شود.
عدالتی با بیان اینکه بخش جوان شورای ائتلاف نیروهای انقلاب برای بازآفرینی سازوکارها تلاش کردند، ابراز داشت: تلاش ما بهبود شرایط انتخاب بود و به این ساختار رسیدیم که در این راستا، اگر پیشنهاداتی برای اصلاح این روند بوده، استقبال کرده و اعمال کردیم.
دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه دو گانه سازی هایی از قبیل تفکیک جنسیتی در دانشگاه‌ها و دیوار کشی بین مردم و… در انتخابات قبل اقدام مضحک و هراس از رقیب بود اما توانست افکار عمومی را فریب دهد افزود: متاسفانه در این دوره هم عده‌ای، عاملان وضع موجود را به عنوان ناجی به مردم معرفی می‌کنند.
وی در پاسخ به سوالی در مورد بررسی مشکلات کشور و استان در ستادها، ابراز داشت: کمیته اقشار، مشکلات و دغدغه‌های مردم را استخراج کرده است گفت: این کمیته در قالب شورای ائتلاف فعالیت داشته و در مدت انتخابات و بعد از آن، مشکلات مهم استان احصا شده و از آن جهت مدیریت بهتر استفاده خواهد شد.