image_printپرینت خبر

ایمان غنی زاده با اعلام این مطلب گفت : یکی از عوامل آلودگی هوا، منابع متحرک یعنی خودروها هستند و توجه به اهمیت و تأثیرگذاری این منابع در کیفیت هوا قطعا معاینه فنی خودروها می‌تواند نقش مؤثری ایفا کند. معاینه فنی خودروها به منظور اطمینان از رعایت استاندارها و الزامات زیست محیطی است و به طور حتم این امر درباره اتوبوس‌های درون شهری نیز صورت می‌گیرد.

او با تاکید بر اینکه توانمندی علمی و فنی در بخش فنی شرکت نهادینه شده است، افزود: اگر ناوگان اتوبوسرانی نوسازی نشوند قطعا در آلودگی شهر سهیم خواهند بود، لذا اخذ معاینه فنی برای اتوبوس‌ها از الزامات است  و اتوبوس‌هایی که زیر سن فرسودگی هستند هر شش ماه یکبار و اتوبوس‌هایی که بالای سن فرسودگی هستند، هر سه ماه یکبار باید نسبت به معاینه فنی اقدام می کنند و شهروندان می‌توانند زودتر از این بازه نیز به مراکز معاینه فنی مراجعه کنند و نسبت به رفع مشکلات فنی اقدام کنند.

غنی زاده اظهار داشت: اکنون اتوبوسی در سطح شهر تبریز وجود ندارد که معاینه فنی نداشته باشد.

او تاکید کرد: سهم آلودگی ناوگان اتوبوسرانی در آلودگی هوای شهر تبریز  بسیار ناچیز است و با وجود سهم اندک نیز وظیفه خود را به نحو احسن انجام داده است.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه از شهروندان خواست در صورت مشاهده هر گونه مشکل در خصوص موارد فنی و سرویس دهی مراتب را از طریق سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۵۷۰۵۵۵ و یا تماس با شماره تلفن های نظارت و بازرسی ۳۲۶۶۳۹۰۴ و روابط عمومی ۳۲۶۶۳۹۰۲ اعلام نمایند تا در اسرع وقت رفع گردد.