image_printپرینت خبر

حسین کرمانپور افزود: نقدی که به روند واکسیناسیون کرونا در کشور هست این است که کند است، باید از هر طریقی که می توانیم واکسن کرونا وارد کنیم و به واکسیناسیون سرعت بخشیم، این تعداد چند صدهزار واکسن وارد شده در مقابل جمعیت میلیونی ایران میزان قابل توجهی نیست.

وی ادامه داد: وزارت بهداشت و وزارت صنعت، معدن و تجارت باید دست به دست هم بدهند تا هر چه سریعتر واکسن وارد کشور و تزریق شود، مردم پس از یکسال تحمل محدودیت خسته شده اند و می خواهند کنار هم باشند، به هر حال دولتمردان تلاش می کنند اما هنوز میزان واکسیناسیون کرونا زیاد نیست.

کرمانپور گفت: واکسیناسیون کرونا با واکسن اسپوتنیک شروع شد اما با گذشت بیش از یک ماه از شروع این واکسیناسیون هنوز تعداد افراد واکسینه شده در کشور اندک (حدود ۱۶۱ هزار واکسن تزریق شده) است و با توجه به اینکه هر نفر باید دوباره واکسن بزند تا ایمنی ایجاد شود، این تعداد واکسن تزریق شده تعداد زیادی نیست.

وی گفت: واکسن اسپوتنیک وی که از روسیه وارد شده باید در دمای منفی ۲۰ درجه نگهداری شود و حمل و نقل آن به اقصی نقاط کشور هم موضوع مهمی است و ممکن است تعدادی از آن در حمل و نقل آسیب ببیند. واکسن های دیگری هم از چین و هند و کوبا وارد شده است.

کرمانپور ادامه داد: تعداد زیادی از مردم بر اساس اولویت وزارت بهداشت ( اول کادر درمان و بعد سالمندان و معلولان) منتظر واکسن هستند، هر چند ایمنی واکسن ۱۰۰درصد و زدن واکسن به معنای کنار گذاشتن پروتکل ها نیست اما به حال برای مردم آرامش می آورد.