image_printپرینت خبر

عباس رنجبر در این دیدار شهرداری را نزدیک‌ترین دستگاه و واحد اداری به استانداری دانست و گفت: با توجه به تعدد فعالیت‌ها و ماموریت‌های شهرداری در سطح شهر، این مجموعه همکاری بسیار نزدیکی با استانداری دارد.

وی ادامه داد: تمرکز استاندار محترم بر مسائل مهم شهری و استانی و رفاه و آسایش شهروندان است و ما تلاش می‌کنیم این دغدغه‌ها را که شامل مسائلی همچون ساماندهی حاشیه‌نشینی، اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام، توجه به فضای سبز، بهسازی آسفالت خیابان‌ها و معابر، بهبود وضعیت مترو، تعیین‌تکلیف بعضی از شهرک‌های مسکونی و … است را با جدیت پیگیری و مشکلات آن را برطرف کنیم.

شهردار تبریز عنوان کرد: در موضوع حاشیه‌نشینی، به دنبال اجرای یک کار خاص هستیم که جدا از برنامه‌های دولت است. چنانچه برای ساماندهی این بافت، وام و تسهیلاتی اعطا شود، مردم قطعا استقبال می‌کنند اما شاید برای ۲۰ درصد مساکن موجود در بافت فرسوده، امکان نوسازی وجود داشته باشد.

وی افزود: در راستای اجرای طرح بهسازی شهری بخصوص در حوزه شهرداری منطقه ۱۰، دفاتر تسهیل‌گری شکل داده‌ایم. همچنین یک طرح مدنظر داریم که در قالب لایحه به شورای شهر ارائه می‌دهیم که با تصویب آن، بازسازی شهری و رفع خطر در مناطق حاشیه‌نشین اجرا خواهد شد. این طرح، درآمد پایدار برای مدیریت شهری و جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز را به دنبال خواهد داشت.