image_printپرینت خبر

این دسر خوشمزه که اصالت آن برای کشور ایتالیا می باشد که امروزه بسیار ترند شده و در مهمانی ها بسیار تهیه می شود اما پاناکوتا چیست یک دسر تهیه شده از پوره میوه به همراه خامه و ژلاتین و در طعم ها و مزه های مختلفی تهیه شده است و واژه پاناکوتا در زبان ایتالیایی به معنی خامه پخته شده است اما ترکیب پاناکوتا انبه با انواع ژله ها ترکیب کنید.

ابتدا انبه ها را پوست بگیرید و خرد کنید و داخل یک قابلمه ریخته و ۳۰ گرم از شکر دستور به آن اضافه کنید سپس آب لیموترش را بگیرید و کمی از آن را داخل قابلمه بریزید انبه را روی حرارت قرار دهید تا کمی نرم و له شود سپس با گوشت کوب برقی خوب بزنید تا میکس شود می توانید از غذاساز نیز استفاده کنید. در ادامه خامه را داخل یک قابلمه ریخته و روی حرارت قرار دهید و هم بزنید تا خامه کم کم به جوش بیاد و قل بزند سپس شیر را به همراه مابقی شکر و وانیل اضافه کنید و مواد را خوب هم بزنید.

در ادامه پوره انبه تهیه شده را اضافه کنید و هم بزنید تا مواد یکدست شود سپس از روی حرارت بردارید و ژلاتین را داخل یک کاسه ریخته و آب سرد اضافه کنید تا اسفنجی شود سپس بن ماری کنید و روی حرارت غیر مستقیم بخار آب قرار دهید تا ذرات شکر ذوب شود. حالا ژلاتین بن ماری شده را اضافه کنید و هم بزنید در انتها زست لیمو یا همان رنده پوست لیموترش را نیز اضافه کنید و داخل لیوان های سرو بریزید و بگذارید داخل یخچال تا خودش را بگیرد سپس با تکه های انبه و توت فرنگی تزئین کنید. منبع: پارسی دی

 

منبع: عصر ایران