image_printپرینت خبر

دانوش دمیریان با اشاره به وضعیت قرمز کرونایی شهرستان اظهار داشت: ظرفیت بستری بیماران کرونایی در تنها بیمارستان شهرستان تکمیل و میزان فوت و مبتلایان در شهرهای بهارستان رو به افزایش است.

وی افزود: در وضعیت قرمز کرونایی بهارستان همه مشاغل گروه‌های ۲، ۳ و ۴ باید تعطیل شوند و مسئول تعطیلی اماکن و واحدهای صنفی با فرمانداری، اداره صمت، اصناف و پلیس اماکن است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان بهارستان با بیان اینکه تالارهای پذیرایی اجازه فعالیت ندارند گفت: بر اساس دستور ستاد مقابله با کرونا برگزاری تمامی مراسم عروسی و عزا در سطح شهرستان بهارستان ممنوع است.

دمیریان با اشاره به پخش هشدارهای صوتی در مورد کرونا توسط خودروهای آتش‌نشانی و سپاه بیان داشت: در شرایط بسیار خطرناکی قرار داریم لذا کارمندان دولتی در دستگاه‌های اجرایی با ۵۰ درصد و ادارات عادی با ۳۰ درصد ظرفیت در بهارستان باید حضور یابند.

وی با بیان اینکه انواع تست‌های کرونایی ازجمله رپید تست و پی سی آر در کوتاه‌ترین زمان انجام می‌شود سپس ادامه داد: اکثر موارد مثبت کرونایی در شهرستان بهارستان کرونای انگلیسی است که به کودکان نیز رحم نمی‌کند و قدرت کشندگی این ویروس ۱۰۰ برابر کرونای معمولی است لذا تمامی بیماران با علائم تب، سرفه و مشکلات گوارشی باید قرنطینه و به مراکز ۱۶ ساعته مراجعه کند.

مدیر شبکه بهداشت بهارستان در پایان خاطرنشان کرد: برگزاری نمازهای جمعه و جماعت و همچنین مراسم ملی مذهبی به دلیل وضعیت قرمز کرونایی در بهارستان تعطیل است.

 

منبع: تسنیم