image_printپرینت خبر

ایرج شهین باهر در دویست و چهل و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تبریز با اشاره به رونمایی سامانه یکپارچه  املاک و مستغلات گفت: اهمیت و کارآیی سامانه های شفافیت، دستاوردی بزرگ است که هرقدر از محاسن این سامانه ها بگوییم باز هم کم است.
او افزود: توصیه می کنم افرادی که به دنبال سودجویی در شهرداری هستند و هزینه های گزافی  در این خصوص صرف می کنند، از این پس، از این کار اجتناب کنند چون پولشان هدر خواهد رفت، مگر اینکه در دوره های بعد تصمیم به حذف سامانه های شفافیت گرفته شود.
شهردار تبریز ضمن قدردانی از اعضای شورای اسلامی شهر در کمک به راه اندازی سامانه شفافیت، تصریح کرد: سامانه شفافیت راه را برای سوء استفاده کنندگان بسته است و از اعضای شورای شهر می خواهم این اقدام مهم را به عنوان عملکرد مثبت شورا به مردم تبیین کنند.
شهردار تبریز ادامه داد: از اثرات مثبت سامانه شفافیت همین بس که شهروندان بدانند ساختمان عمارت میدان ساعت که اولین بلدیه در کشور است، پس از ۸۰ سال سند نداشت و ما در این دوره موفق به اخذ سندش شدیم و این موضوع به تنهایی نشان می دهد که وضعیت املاک شهرداری چگونه بود و ما از کجا ساماندهی املاک شهرداری را آغاز کرده ایم.
او در پایان خاطر نشان کرد: سامانه شفافیت، نشان دهنده اراده مدیریت شهری برای از بین بردن فضای مه آلود و غیر شفاف است و این دوره، دوره پاکدست ترین مدیران بود که موفق به راه اندازی سامانه شفافیت شدند.