image_printپرینت خبر

این مقام امنیتی آذربایجان شرقی در حاشیه نشست خبری که به مناسبت دهه سربازان گمنام امام زمان(عج) ترتیب داده شده بود، گفت: نیاز امروز کشور سلامت اقتصادی است.وی با تاکید بر اینکه وزارت اطلاعات و ادارات متناظر آن در استان ها از جمله اداره کل اطلاعات آذربایجان شرقی در خط مقدم مبارزه با مفاسد اقتصادی ایستاده است، اظهار کرد: ارزش ریالی و ارزی پرونده‌های مفاسد اقتصادی تشکیل شده در استان در یک سال گذشته ۶۲ هزار و ۳۵۹ میلیارد ریال و ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار دلار بوده است.

وی همچنین از فعالیت برخی میزهای خدمت در ادارات و سازمان‌ها انتقاد کرد و افزود: برخی از میز خدمت‌ها کارکرد اصلی خود را از دست داده‌اند و باید میز خدمت واقعی در ادارات تشکیل شود.

وی خاطرنشان کرد: باید در ادارات و سازمان‌ها به معنای واقعی به مساله تکریم  ارباب رجوع توجه شود و سازمان‌ها بایستی به خواست مردم توجه کنند.

مدیرکل اطلاعات آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی، نظام متعلق به همه مردم و برای همه مردم است و همه دستگاه های اداری باید در خدمت مردم باشند.وی، نیاز امروز ادارات و سازمان‌ها را مدیران جهادی اعلام کرد و متذکر شد: مدیر باید مشکل جامعه را مشکل خود بداند.

مدیرکل اطلاعات آذربایجان‌شرقی در بخش دیگری از این گفت وگو صیانت، پیشگیری، آگاه‌سازی، مقابله با تهدیدات دشمنان، ضد جاسوسی و فضای مجازی را جزو اولویت‌‌‌های دیگر مجموعۀ اطلاعات عنوان و خاطرنشان کرد: اداره کل اطلاعات استان در همین راستا کمیته «پایش و اقدام» را برای بررسی مشکلات و موانع اقتصادی از ابتدای سال قبل و حتی قبل از آن تشکیل شده است.

وی ادامه داد: در سال گذشته برخی از مراکز تولید به دلایل مختلفی تعطیل می‌شدند. مسئولان کمیته مزبور، واحد به واحد در ن مراکز مورد اشاره حضور می یافتند و موانع را مرتفع می ساختند.