image_printپرینت خبر

علیرضا مختاری هماهی در آئین استقبال از وی به عنوان مدال‌ آور نقره پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ اظهار داشت: بنده در مسابقات جهانی ۲۰۱۹ امارات موفق به کسب سهمیه پارالمپیک توکیو شدم که با توجه به وضعیت در جهان المپیک یک سال به تعویق افتاد و به طبع آن اردو های ما که از سال ۹۸ آغاز شد برای مدتی تعطیل شد.

وی افزود: از مهرماه سال ۹۹ تا ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ چهار مرحله تمرین رکوردگیری سنگین داشتیم که در سه مرحله از آنها بسیار موفق بودم و با این روحیه به مسابقات پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ رفتم، قبل از آن دوره بدن سازی ۷۰ الی ۷۵ روزه را طی کردم که به رکوردگیری در پارالمپیک بسیار کمک کرد.

مدالم تقدیم به کشاورزان اصفهان

عضو تیم ملی دو و میدانی جانبازان و معلولان ادامه داد: این مدال را از همین جا به تمام کشاورزان مظلوم استان اصفهان تقدیم می‌ کنم که با توجه به شرایط زاینده رود روزهای سختی را دارند، آنها یک روز زکات می‌دادند و شخصیت و عزتی برای خود داشتند اما با توجه به این خشکسالی شرایط سختی را دارند و از رئیس جمهور و وزیر نیرو خواهش می‌ کنم به این شرایط کمک کنند.

وی در خصوص حس و حال خود در مسابقات پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ تصریح کرد: من ورزشکاری هستم که هیچ وقت شب مسابقه راحت نمی‌ خوابم و همیشه استرس داشتم، در طول مسابقه دو پرتاب اولم زیر هشت متر شد و از خدا خواستم رو سفیدم کند و خدا را شکر در دو پرتاب بعدی به هشت و ۴۸ رسیدم.

مختاری همامی در خصوص وضعیت خود در پارالمپیک ریو ۲۰۱۶ گفت: در آن مسابقات دو روز بعد از اعزام به من اطلاع دادند که مادرم فوت شده است، در آن مسابقات به دلیل شرایط روحی چهارم شدم و موفق شدم در این پارالمپیک گذشته را جبران کنم.

از یک ماه دیگر برای پارالمپیک ۲۰۲۴ استارت می‌ زنم

وی اضافه کرد: از ۲۲ اردیبهشت تا روز بازی بخش زیادی از موهای من سفید شد، زیرا یک رکوردگیری به ناحق در تهران گرفته شد که باعث شد فشار زیادی به من تحمیل شود اما توانستم در پارالمپیک توان خودم را به همگان نشان دهم.

عضو تیم ملی دو و میدانی جانبازان و معلولان ادامه داد: فعلاً باید یک استراحت کنم، چند ماه است که هنوزش ساعت خواب درست نداشتم، از یکی دو ماه دیگر برای پارالمپیک ۲۰۲۴ پاریس استارت می‌ زنم، سال آینده نیز مسابقات جهانی ژاپن ۲۰۲۲ و مسابقات آسیایی گوانژو است.

 

منبع: مهر