image_printپرینت خبر

تیم ملی والیبال مردان ایران در ششمین دور از رقابت‌های لیگ ملت‌ها، شنبه ۱۵ خرداد از ساعت ۲۲ به مصاف بلغارستان رفت.  

ملی پوشان والیبال ایران در حالی مقابل بلغارستان قرار گرفتند که در دو بازی اول مقابل ژاپن و روسیه شکست خورده بودند. بلندقامتان ایران که با ترکیب های متفاوتی در این رقابت ها در زمین حضور پیدا می کنند در بازی سوم، چهارم و پنجم به ترتیب مقابل هلند، کانادا و ایتالیا پیروز شدند.  

والیبالیست های ایران که با سه برد پیاپی در این رقابت حضور پیدا کردند با ترکیب سید محمد موسوی، رضا عابدینی،  محمدطاهر وادی،  امیرحسین اسفندیار، میثم صالحی، بردیا سعادت و محمد رضا حضرت پور (لیبرو) مقابل بلغارستان قرار گرفتند.

ملی پوشان بلغارستان در بازی اول مقابل فرانسه قدرتمند با نتیجه ۳ بر صفر شکست خوردند. آنها در بازی دوم مقابل استرالیا موفق شدند اولین پیروز خود را به ثبت برسانند. ملی پوشان بلغارستان در بازی سوم مقابل آلمان، در بازی چهارم مقابل ایتالیای میزبان و در بازی پنجم مقابل کانادا شکست خوردند.

بلغارستان درحالی مقابل ایران ظاهر شد که در ۵ بازی اخیر خود تنها به یک پیروزی رسیده بود و با این نتیجه در جایگاه ۱۲ رده بندی این مسابقات قرار داشت درحالی که ایران با ۳ پیروزی و دو باخت در رده هفتم این رقابت ها ایستاده بود.

ست اول: ایران ۲۵ – ۲۰ بلغارستان

ملی پوشان بلغارستان در اوایل بازی عملکرد خوبی داشته و توانستند با نتیجه ۴ بر ۱ از ایران جلو بیفتند.  

در امتیاز ۵ به سود بلغارستان آلکنو درخواست بازبینی می دهد که درخواست او توسط داور رد می شود تا ایران با نتیجه ۵ بر ۲ از حریف همچنان عقب باشد.

جوانان والیبال ایران در اوایل ست اول با اشتباهات فردی اجازه دادند تا بلغارستان از آنها پیش بیفتد و نتیجه ۸ بر ۵ به سود بلغارستان شود.

سید محمد موسوی در امتیاز ۷ به سود ایران توانست از سرویس مستقیم امتیاز کسب کند تا اختلاف پوئن ملی پوشان ایران کمتر شود. این ملی پوش باز هم سرویس خوبی زد و دریافت بلغارستان دچار مشکل شد تا دو تیم در امتیاز ۸ برابر شوند.

رضا عابدینی در دو دفاع متوالی عملکرد عالی داشت تا ایران ۱۲ بر ۱۰ از حریف پیش بیفتد؛ پس از ایجاد اختلاف ۲ پوئن، سرمربی بلغارستان وقت استراحت گرفت اما باز هم دفاع روی تور ایران مطمئن کار کرد تا اختلاف امتیاز به ۳ برسد.

سعید معروف که روی نیمکت تیم ملی ایران حضور داشت جوانان والیبال ایران از جمله بردیا سعادت را تشویق می کرد.

در اواسط ست اول ایران تیم برتر میدان بود و توانست با نتیجه ۱۶ بر ۱۲ از حریف خود جلو بیفتد.

حضور سید محمد موسوی باتجربه کنار بردیا سعادت جوان باعث شده بود دفاع ایران در این ست عمکلرد خوبی داشته باشد.

بلند قامتان ایران با ترکیب جوان در اواخر ست اول هم عملکرد درخشانی داشتند و توانستند بلغارستان را ۲۵ بر ۲۰ شکست دهند.

ست دوم: ایران ۳۳ – ۳۱ بلغارستان

ملی پوشان بلغارستان ست دوم را خوب آغاز کرده و توانستند با نتیجه ۴ بر ۱ از ایران پیش بیفتند؛ این اختلاف پوئن باعث شد آلکنو وقت استراحت بگیرد تا اختلاف امتیاز بیشتر نشود.

در ادامه بازی، بلغارستان با پاس های سرعتی توپ ها را به امتیاز تبدیل می‌کردند تا نتیجه بازی ۷ بر ۴ به سود ملی پوشان بلغارستان شود.

بلغارستان در اوایل بازی سرویس های خوبی نداشت و ایران از این ضعف استفاده کرد تا نتیجه در امتیاز ۱۱ برابر شود.

در امتیاز ۱۲ به سود ایران سید محمد موسوی دفاع زیبایی را انجام می‌دهد که بعد از آن سرمربی بلغارستان وقت استراحت می‌گیرد.

بیشتر نقشه های بلغارستان در این ست، کارهای سرعتی بود که اکثرا هم برای آنها به امتیاز تبدیل می‌شد.

آلکنو در این ست تصمیم گرفت که اسفندیار را از زمین بیرون کشیده و فیاضی را جایگزین کند.

در اواسط بازی، بلغارستان عملکرد خوبی داشت و با نتیجه ۱۸ بر ۱۶ از ایران پیش بود.

در اواخر ست دوم بلغارستان از ایران ۳ امیتاز پیش افتاد و برای همین آلکنو وقت استراحت  گرفت؛ پس از وقت استراحت ایران توانست توپ را به سود خود کند تا نتیجه ۲۱-۱۹ به سود بلغارستان شود.

سعید معروف و صابر کاظمی در انتهای بازی به جای وادی و سعادت وارد میدان شدند و این تعویض به سود ایران شد به طوری که در امتیاز ۲۳-۲۲ به سود بلغارستان، سرمربی این تیم وقت استراحت گرفت.

در امتیاز ۲۴ بر ۲۳ به سود بلغارستان، حمله این تیم مطمئن عمل نکرد تا دوتیم در امتیاز ۲۴ برابر شوند.

در امتیاز ۲۷ به سود ایران، سرمربی بلغارستان ویدئو چک گرفت که بعد از آن مشخص شد این توپ به سود بلغارستان بوده بنابراین دو تیم در امتیاز ۲۶ برابر شدند.

اواخر این ست، رالی های زیادی بین دو تیم شکل گرفت اما در آخر تیم ایران با سرویس های موسوی  ۳۳ بر ۳۱ پیروز این میدان در ست دوم شد.

 

منبع: ایسنا