image_printپرینت خبر

دکتر علی قنبری مطلق افزود: بیماران سرطانی منعی برای تزریق واکسن کرونا ندارند و افرادی که شیمی درمانی و جراحی می کنند، باید یک هفته فاصله میان تزریق واکسن کرونا و شیمی درمانی یا جراحی داشته باشند.

وی اظهار داشت: بیمارانی که تحت پیوند مغز و استخوان قرار می گیرند نیز لازم است سه تا ۶ ماه میان تزریق واکسن کرونا و پیوند فاصله داشته باشند و ممنوعیتی برای تزریق این واکسن ندارند.

قنبری مطلق با بیان اینکه بیماران مبتلا به انواع سرطان با خیال آسوده می توانند واکسن بزنند، تصریح کرد: بیماران سرطانی که به کرونا مبتلا می شوند بیشتر در معرض آسیب ها، عوارض و بستری در بیمارستان و مرگ و میر هستند و باید پروتکل های بهداشتی را بطور کامل رعایت کنند.

وی تصریح کرد: اگر مشکلاتی مثل تب پایدار و کاهش سطح اکسیژن و تنگی نفس در این بیماران وجود داشته باشد باید به پزشک مراجعه کنند.

به گفته رئیس اداره سرطان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سالانه ۱۳۵ هزار مورد ابتلا به بیماری سرطان در کشور افزوده می شود و این سرطانها رو به رشد بوده، اکنون سرطان پروستات در مردان و سرطان سینه در زنان در صدر انواع سرطان قرار دارند و باید مردم برای پیشگیری از ابتلا به انواع سرطان، شیوه زندگی خود را اصلاح کنند.