image_printپرینت خبر

محمدحسین حسن زاده با بیان اینکه اداره کل سلامت شهرداری تبریز در ۱۳ماه گذشته به عنوان ستاد مقابله با کرونا در شهرداری فعالیت کرده است، گفت: در این مدت ۱۲۰میلیون لیتر ماده ضدعفونی کننده سطوح، بالای ۱۵۰هزار لیتر ماده ضدعفونی کننده دست و بالای ۳میلیون عدد ماسک توسط شهرداری توزیع شده است.

او همچنین با اشاره به فعالیت های مراکز درمانی شهرداری تبریز تشریح کرد: در حوزه مدیریت درمان در سال جاری، ۵۵هزار نفر به درمانگاه های شهرداری مراجعه کرده اند که از این تعداد ۱۶هزار نفر به پزشکان متخصص، ۱۱هزار نفر به آزمایشگاه و ۱۰هزار نفر به پزشک عمومی مراجعه کرده اند.

مدیرکل سلامت و امور اجتماعی شهرداری تبریز در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به فعالیت های این اداره کل در حوزه اجتماعی، تصریح کرد: در طول سال ۹۸، ۳۵۳متکدی در سطح شهر جمع آوری شده بود که این تعداد در سال جاری، به ۷۵۷نفر رسید. یعنی شاهد افزایش حدود ۱۰۰درصدی هستیم.

او همچنین اضافه کرد: تعداد کل کودکان کار تبریز زیر ۱۰۰ نفر است که با همکاری بهزیستی، شهرداری و انجمن های خیریه فعال در این زمینه، ساماندهی می شوند.

حسن زاده با بیان اینکه در حوزه ساماندهی معتادان متجاهر همکاری بین بخشی حاصل شده است، گفت: شهرداری تبریز نیازهای مراکز ماده ۱۵ و ماده ۱۶ را در کنار گرمخانه ها تامین می کند.