image_printپرینت خبر

آسا خبر/ وحید حاج سعیدی:/ مراسم بزرگداشت روز ملی خوشنویسی با حضور فرماندار، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، مدیر آموزش و پرورش، جمعی از اعضای شورای شهر و مدیران دستگاه های اجرایی و هنرمندان شهرستان در محل سالن آمفی تئاتر اداره ارشاد برگزار گردید.

الهه مزیدی رئیس انجمن خوشنویسان شهرستان در ابتدای مراسم ضمن خیر مقدم به مسئولان و هنرمندان، از همه کسانی که هنر خوشنویسی را در شهرستان احیا کردند قدردانی کرد و گفت: خوشنویسی هنری قدسی و معنوی است و ترویج این هنر در شهر باعث توسعه فرهنگ و غنای معارف در سطح جامعه می شود.

در ادامه جلالی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ، بازگشایی سالن را بعد از بیست ماه به فال نیک گرفت و گفت: بعد از انتشار ویروس کرونا و تعطیلی مراکز هنری، این بازگشایی باعث ایجاد نشاط در جامعه هنری شده و امید واریم سایر هنرمندان نیز به مرور به ادامه فعالیتهای هنری خود بپردازند و زمینه نشاط روحی و معنوی در جامعه فراهم شود. وی در ادامه کسب درجه دو هنر توسط استاد محمد رضا برزگر و ثبت موسیقی کتولی را تبریک گفت و افزود: کسب افتخارات توسط هنرمندان شهر مایه مباهات اهالی فرهنگ است و امید است در اینده شاهد درخشش بیشتر هنرمندان شهرستان باشیم.

مجتبی جلالی فرماندار شهرستان نیز در این جلسه  ضمن تقدیر از زحمات انجمن خوشنویسان شهرستان،گفت: حوزه فرهنگ و هنر درهم آمیخته شده است و به نوعی مکمل هم هستند و خط و شعر هم در هم تنیده شده اند،زیرا خط با شعر،زیبایی بیشتری پیدا میکند.

وی افزود:  علی آباد کتول ظرفیت مناسبی در حوزه فرهنگ و هنر دارد ، از موسیقی سنتی کتولی گرفته تا هنر خوشنویسی و شعر و … هنرمندان توانمندی در این حوزه فعال هستند.

در پایان مراسم از هنرمندان و خوشنویسان و برگزدیگان مسابقه غدیر و همراهی کنندگان کتابت زیارت عاشورا در ایام محرم با اهدای لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.