image_printپرینت خبر

لیندر ۴۲ ساله که فارغ‌التحصیل مدیریت است، اکنون به پست وزارت دارایی دولت آینده چشم دوخته است. لیبرال‌های آلمان بیش از هر چیز می‌کوشند که اشتباهات انتخابات گذشته را تکرار نکنند.

او، پس از انتخابات ۲۰۱۷ مجلس آلمان،‌ با شعار معروف «زمامداری نکردن بهتر از زمامداری غلط است» مذاکره با احزاب ائتلافی دموکرات مسیحی/سوسیال مسیحی را کنار گذاشت.

ولفگانگ کوبیکی، دیگر سیاستمدار حزب دموکرات آزاد آلمان، در واکنش به قرنطینه‌های طولانی دوران همه‌گیری، کتابی با عنوان «آزادیِ درهم‌شکسته» نوشت و خود لیندر نیز هرچند تأکید کرده است که جزو کسانی نیست که ویروس کرونا را نفی کنند اما همزمان معتقد است که قرنطینه «شیوه‌ای قرون‌ وسطایی» است. اعضای حزب دموکرات آزاد، حزب‌شان را سنگری در برابر چپگرایان می‌خوانند هرچند مرز میان خود و احزاب راستگرای افراطی نظیر «آلترناتیو برای آلمان» را چندان مشخص نکرده‌اند.

لیندر در مقابله با پیامدهای تغییرات آب‌وهوایی بیشتر بر روحیه مهندسی و فناورانهٔ آلمانی تأکید داشته و از طرح‌هایی نظیر «جمعه‌ها برای آینده» انتقاد کرده است.

اعضای حزب او همچنین اعتقادی ندارند که ثروتمندان باید بیشتر از بقیه مالیات بدهند. لیندر اخیرا اعلام کرد: «هرکس درآمد بیشتری دارد خودبه‌خود مالیات بیشتری هم می‌دهد. کسانی که چنین درآمدهایی دارند، این درآمدها متعلق به خودشان نیست، بلکه متعلق به صنعت و کسب‌وکارشان است که باید ماهیت اقتصادی آن را نیز (برای کشور) در نظر گرفت.»

حزب دموکرات آزاد آلمان را «حزب پورشه‌سواران» لقب داده‌اند. زنان هم جایگاه چندان مطلوبی در این حزب ندارند و خود لیندر به‌خاطر بدرفتاری با زنان همکارش مورد انتقاد قرار گرفته است.

از آنجا که هرکه بخواهد دولت آینده را تشکیل دهد باید با کریستیان لیندر، رئیس حزب دموکرات ائتلاف کند برخی به او لقب «تخم‌مرغ شانسی» (در اصل؛ بیسکوئیت‌ چینی با فال کاغذی درونش) داده‌اند.

 

منبع: یورونیوز