این جنبش یکشنبه در بیانیه‌ای به مناسبت دوازدهمین سالروز جنگ سال ۲۰۰۸ علیه غزه، تاکید کرد که در چنین روزی دشمن صهیونیستی نوار غزه را به مدت ۳ هفته متوالی مورد حمله قرار داد و طی آن صدها فلسطینی شهید و هزاران نفر دیگر زخمی شدند و خانه‌ها، مساجد، مدارس، بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی و خدماتی زیادی ویران شد.

جهاد اسلامی بیان کرد که این جنگ نقطه تحولی در تاریخ مقاومت و پایداری ملت فلسطین بود و طی آن جریان‌های مقاومت ثابت کردند که همچون دژی محکم در برابر جنایات دشمن علیه ملت فلسطین ایستاده‌اند.

این جنبش تاکید کرد که ملت فلسطین همچنان بر اصول و آرمان‌های خود پایبند است و خیانت عادی‌کنندگان روابط با دشمن هرگز این ملت را سست و ضعیف نخواهد کرد.

در این بیانیه آمده است که دشمن صهیونیستی نه در این جنگ و نه در جنایات بعدی خود موفق نشد به اهدافش دست یابد و در نبردهای بعدی شاهد تقویت توان مقاومت بودیم که به فضل و یاری خداوند امروز در بهترین و آماده‌ترین حالت ممکن قرار دارد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، جهاد اسلامی بار دیگر بر ادامه جهاد و مبارزه تا آزادسازی فلسطین از رود اردن تا دریای مدیترانه تاکید کرد.