image_printپرینت خبر

حجت الاسلام و المسلمین دکتر سید محمد علی آل هاشم در این دیدار با تقدیر و تشکر از همت و تلاش این مرکز در تولید روزهای بی قراری ۲ ، فصل اول و دوم سریال تاریخی جلال و پخش آن از شبکه های ملی گفت : باید تلاش کنید با تولید مجموعه هایی از این دست ، این روند خوب و مثال زدنی ادامه دار باشد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به نقش و جایگاه موثر و ارزشمند صدا و سیما در ابعاد مختلف افزود : باید تلاش شود تا با بهره گیری از جوانان مومن و انقلابی ظرفیت‌های این استان بیش از پیش در قاب شبکه‌های سراسری دیده شود.

امام جمعه تبریز در ادامه به نقش و جایگاه رسانه ها در مدیریت افکار عمومی پرداخت و اظهار داشت : نقش رسانه ها در روشنگری جامعه بی بدیل و غیر قابل انکار است .

وی از رسانه ملی بعنوان بازوی کارآمد و تاثیر گذار برای دستگاه های اجرایی نام برد که توانسته است با جلب و نظر مخاطبان، اعتماد سازی و امید آفرینی را فراهم کند.

دکتر آل هاشم نقش رسانه ملی را در تحقق شعار سال بسیار مهم ارزیابی کرد و از مدیران صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی خواست برای تحقق منویات و درخواست های مقام معظم رهبری در بحث رفع موانع تولید و بیانیه گام دوم انقلاب مباحث کارشناسی و میزگردهای تخصصی ویژه ای را در طول هفته در ارتباط با این موضوع تولید و پخش نمایند .

امام جمعه تبریز در ادامه این دیدار با مثبت ارزیابی کردن نقش این مرکز در آموزش، آگاهی بخشی ، اطلاع رسانی، کنترل و پیشگیری مقابله با ویروس کرونا ابراز کرد : به شکل ویژه از تلاش تمامی حوزه های برنامه سازی که از ابتدای همه گیری این بیماری در کنار کادر درمان و سلامت بودند و علاوه بر آن توانستند به شکل هنرمندانه فعالیت خیرین ، هیئت امنای مساجد و نیروهای جوان و مردمی را در رزمایش کمک های مومنانه و مواسات پوشش دهند تشکر می کنم .

مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی نیز از حمایت ها و توجهات همه جانبه نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز نسبت به اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه علی الخصوص رسانه ملی ، تقدیر و تشکر کرد.

مهندس مرتضی صفری با ارائه گزارشی از مهمترین اقدامات صورت گرفته در حوزه های برنامه سازی ، زیرساخت های فنی و توفیقات این مرکز در بخش های گوناگون در یکسال گذشته ؛ راهبردها و سیاست های رسانه ملی را در سال جدید در حوزه های برنامه سازی و پشتیبانی تشریح کرد.

وی گفتمان سازی و جریان سازی شعار سال ، بهره گیری از اساتید علمی دانشگاهی و حوزوی در بحث های راهبردی ، جهاد رسانه‌ای در ادامه راه مبارزه با کرونا ، توجه ویژه به گفتمان مقام معظم رهبری در مطالبه گری از مسئولان ، نگاه بلند مدت به مسائل استان ، جذب مخاطب و جریان سازی آن ، سیاست های حوزه سلامت ، اثربخشی محتوایی ، راهبردهای انتخابات و هم افزایی با دستگاه های اجرایی و نهادهای عمومی را از جمله اولویت های این مرکز برشمرد و اضافه کرد : بر اساس بازنگری صورت گرفته در معاونت برنامه ریزی و نظارت ، امسال تعدادی از برنامه هایی که از مخاطب کمتری برخوردار هستند از کنداکتور تولید و پخش حذف و برنامه های باکیفیت ، پرمحتوا بر اساس ذائقه مخاطبان به تولید و پخش رادیو اضافه می شوند .

مدیر کل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی در ادامه سخنان خود توجه به چهار مولفه دین، اخلاق، امید و آگاهی را در حوزه های برنامه سازی مورد تاکید قرار داد و خاطر نشان کرد : تلاش می کنیم با ارتقای شاخص‌های جامعه اسلامی و ارائه صحیح سبک زندگی ایرانی اسلامی نقش قابل توجهی در بحث تحکیم و تقویت بنیان خانواده ها ، امید آفرینی، اخلاق‌محوری و زدودن احساس یاس و ناامیدی داشته باشیم .

صفری اظهار داشت : با تمام توان تلاش خواهیم کرد برنامه‌هایی فاخر در موضوعات مختلف با بهره گیری از ظرفیت هنرمندان بومی حوزه های گوناگون تولید و از شبکه های ملی پخش نماییم .

وی در پایان اضافه کرد : پرداخت تخصصی به بیانیه گام دوم انقلاب در همه حوزه های پیام این مرکز در دستور کار و اولویت برنامه سازی است .

در پایان این دیدار ، لوحی از پوستر فصل دوم سریال تاریخی جلال به نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز اهدا گردید .