image_printپرینت خبر

«ائلمان نیکمندان»، کارگردان نمایش “عالیجناب” در آیین رونمایی پوستر این نمایش اظهار کرد: خوشحالیم امروز بعد از دو سالی که مجموعه تئاتر شهر به دلیل تعمیرات و کرونا تعطیل بود به یاری خدا فرصتی دست داد، تا با کاهش آمار ابتلا به بیماری و روند صعودی واکسیناسیون دوباره بتوانیم به اجرای نمایش بپردازیم.

وی افزود: رونمایی از پوستر نمایش، بهانه‌ای بود تا بعد از رخوت طولانی فضای فرهنگی و هنری شهر تبریز با کمک رسانه ها در میان اخبار تلخ روزمره خبرهای خوش جریان زندگی و هنر در شهر را به گوش مردم برسانیم تا قدمی باشد برای ارتباط دوباره و پیوستن مخاطبان به هنرمندان تئاتر است، و بتوانیم دوباره تماشاگر را به سالنهای تئاتر بازگردانیم.

نیکمندان در رابطه با این نمایش گفت: نمایش عالیجناب بخشی دراماتیزه شده و خلاصه ای از نمایشنامه اصلی است که به روی صحنه می رود.

کارگردان نمایش عالیجناب با اشاره به شرایط سخت حاضر در جامعه در زمینه فعالیت‌های هنری افزود: از آنجا که تئاتر ما کمی به لحاظ اقتصادی شرایط مناسبی ندارد، متاسفانه نتوانستیم اسپانسر جذب کنیم و مجبور شدیم براساس دارایی هایمان کار را پیش ببریم.

این هنرمند تبریزی تاکید کرد: شخصیت نمایش عالیجناب نماینده ای از تمام اقشار جامعه است، تمام نشدنهای اجتماعی را شامل می شود که تلاش می کند و نمی شود، رنج های یک فرد در دل جامعه ای که به انسان فشار می آورد تا از مسیر پیشرفت باز ماند.

«هادی بختیاری»، بازیگر نمایش عالیجناب نیز گفت: بعد از ۲ سال تعطیلی سالن های تئاتر دوباره روی صحنه خواهم رفت بسیار خوشحالم و هیجان و استرس دارم، امیدوارم آنطوری که فکر می کنیم پیش برود، با وجود مشکلات و تایم کاری طولانی من و ائلمان مجبور بودیم شبها تا صبح تمرین کنیم. امیدواریم که اجرای خوبی داشته باشیم خارج از مسائل فنی که سعی کردیم کاری با کیفیت ارائه دهیم، انتظار داریم بعد از این ایام رخوت استقبال خوبی از کار شود.

وی افزود: این نمایش همت دو نفره بود با ائلمان بعد از مدتی بود که از سالنهای خالی تئاتر و تعطیلی کرونایی و بیکاری گلایه می کردیم، یک روز تصمیم گرفتیم برای خروج از این رخوت خودمان کاری شروع کنیم.

وی گفت: کار تئاتر را از سال ۹۵ آغاز کردم، آخرین کارم بازی در “جشنواره مهر کاشان” و قبل از آن در نمایش “خداحافظی نکردی با نجمه سورچی” به کارگردانی مرحوم افسایی بود.

وی در رابطه با کاراکتر این نمایش گفت: شخصیتی که روی صحنه دنبال عالیجناب می گردد و آشفتگی دارد می توانیم تک به تک ما باشیم، عالیجناب نماد کسی است که به انسان انگیزه و او را به جلو هل می دهد، همه ما چنین عالیجنابهایی در زندگی داریم، عالیجناب من مادرم است که همیشه به من انرژی می دهد و مرا تشویق می کند.

بختیاری تاکید کرد: شاید بخاطر نقشی که بازی می کنم این روزها شدیدا با عدم اعتماد بنفس روبرو هستم و تصور می کنم شاید این اتفاق روزی برای خودم بیوفتد، به نظرم دور نیست تلاش کردن و نشدن، همه ما یک سری آرزوها و اهدافی داریم که خیلی مصمم به طرفش حرکت می کنیم و ترس داریم که اگر نشود چه خواهیم کرد.

میلاد سبزقلم (پور باقر)، طراح پوستر نمایش عالیجناب نیز، در این مراسم گفت: وقتی قرار شد پوستر این نمایش را طراحی کنم، در اولین مواجهه با تمرین مدام صحنه نقاشی اسکریم را یادم می انداخت و استفاده خلاقانه روی جلد کتاب بی شعوری، با اقتباس از این تصویر و ایده یابی اساس طرح را بر این اساس قرار دادم.

وی با بیان این‌که این پوستر براساس تم داستانی طراحی شده، افزود: اسامی نمایش اغلب خارجی هستند اما من کالبدی کاملا ایرانی را در آن می دیدم و در پوستر هم لایه بندی ایرانیزه انجام دادم برعکس کارهای قبلی که فضای مینیمال داشتند، پوستر دقیقا بیانگر داد و فریادهایی است که ازاتفاقات آوار بر زندگی بازیگر در نمایش که خودخوری می کند.