اکبر پورخردمند در آیین افتتاح و بهره برداری از چهار پروژه عمرانی منطقه ۱ گفت: بر اساس آمار شرکت فرآورده‌های نفتی، ۲۲ میلیون دستگاه در ایران تردد دارند که از این تعداد یک میلیون و ۱۰۰ هزار خودرو در آذربایجان شرقی و ۶۰۰ هزار خودرو به تبریز تعلق دارند.

او ادامه داد: با این پیش فرض و مصرف ۸۹ میلیون لیتر بنزین در کشور، دولت ها به طور مستقیم از فعالیت شهرداری ها منتفع می‌شوند.

پورخردمند با بیان اینکه لوپ پاسداران به ولی امر بعد از وقفه‌ای کوتاه و مطابق وعده قبلی اواخر آذر به اتمام رسید گفت: سرما نتوانست مانع کار شود و با نصب چادر کارگران مشغول کار بودند.

شهردار منطقه ۱ تبریز گفت: دسترسی پارک پیوند به ائل باغی دیگر پروژه ای است که امروز با هزینه ۴ میلیارد تومان افتتاح شد.

پورخردمند کلنگ زنی مسیر اتصال یوسف آباد به پاسداران را سومین پروژه‌ مورد بهره برداری قرار گرفته امروز دانست و گفت: در این مسیر ۳۱ خانه تملک شده و ۴ ملک نیز تملک خواهد شد. ۱۲ ملک دیگر نیز که در خطر ریزش کوه قرار دارند با نظر پیمانکار تملک خواهد شد.

او ادامه داد: علی‌رغم نوسان قیمت‌ها، کار سختی داشتیم ولی توانستیم خانه‌های پیرامون پروژه را تملک کنیم و سازمان عمران ساخت این پروژه را در اختیار خواهد داشت.

شهردار منطقه ۱ تبریز گفت: پایدارسازی ترانشه ‌های اتوبان پاسداران پروژه دیگری است که امروز کلنگ زنی شد. ۲۰سال پیش، ساخت این اتوبان را شروع کردیم و امروز با اعتبار ۱۰ میلیارد و ۶۰۰ میلیون کار ساخت ترانشه ها آغاز می‌شود.

پوخردمند مسیرگشایی های اخیر را مورد تاکید شورای شهر و شهرداری دانست و گفت: مسیرگشایی های اخیر در شمال شهر و مناطق محروم است.

او پروژه دیگر منطقه ۱ را اتصال پارکینگ عینالی به پاسداران خواند و اظهار داشت: امیدواریم این پروژه تا اواخر بهمن ۹۹ افتتاح ‌شود.