image_printپرینت خبر

روزنامه «مهدتمدن» در ایفای رسالت رسانه ای خود برای ایجاد زمینه مشارکت حداکثری و همچنین کمک به قرار گرفتنِ دیدگاه های انتخاباتیِ سلایق مختلف سیاسی در معرض قضاوت افکار عمومی، دست به همکاری خبری با کاندیداها و مسئولان ستادهای انتخاباتی آنان زده است و در نخستین همکاری از این سلسله همکاری ها با «رضا صدیقی» رئیس ستاد مرکزی انتخاباتی حجت الاسلام «سیدابراهیم رئیسی» در شهرستان تبریز گفت وگو کرده که متن آن را در زیر مرور می کنید:

 

 چطور شد که مسئولیت ستاد انتخاباتی حجت الاسلام رئیسی در تبریز را بر عهده گرفتید؟ ستاد از کِی فعال شده است؟

باور من این هست که گام برداشتن در مسیر معرفی کاندیدای اصلح به مردم در جریان انتخاباتِ ریاست جمهوریِ پیش رو، حرکت در راستای تقویت ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی است چراکه امروز با شرایط حساس و خاصی در عرصه های مختلف به ویژه عرصه اقتصادی مواجهیم که حضور گزینه اصلح در رأس دولت سیزدهم را ضروری کرده است. از سوی دیگر اعتقاد داریم آیت الله رئیسی اصلح ترین و شایسته ترین فرد برای این مسئولیت سنگین است و لذا مسئولیت ستاد مرکزی انتخاباتی این کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به پشتوانه این رویکردِ فکری پذیرفته شد.

اجازه بدهید این نکته را هم اضافه کنم که ستاد مرکزی تبریز واقع در کمربندی آزادی، مابین چهارراه ابوریحان و چهارراه لاله، روبروی ساختمان سنگی واقع است و از پنجشنبه هفته گذشته رسماً کار خود را شروع کرده است. امیدواریم فعالیت های ما در قالب این ستاد در حدود سه هفته مانده به موعد برگزاری انتخابات ثمربخش باشد.

 

اولویت فعالیت های ستاد انتخاباتی تبریز حول چه محورهایی خواهد بود؟

ما در دو محور، فعالیت هایمان را به پیش خواهیم برد؛ نخست، تحقق بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر مشارکت حداکثری مردم در انتخابات را با جدّیت دنبال می کنیم و درثانی ویژگی ها، توانمندی ها و برنامه های آیت الله رئیسی به عنوان اصلح ترین کاندیدای انتخابات ریاست جمهوریِ سیزدهم را تبیین خواهیم کرد.

استحضار دارید که حضرت آیت الله خامنه ای فرموده اند فردی باید مسئولیت ریاست جمهوری را بر عهده بگیرد که آشنایی کاملی با موضوعات مختلف اقتصادی، امنیتی، سیاست داخلی و خارجی، مسایل و مشکلات معیشتی و … داشته باشد. خوشبختانه آیت الله رئیسی، کاندیدایی هستند که واجد ویژگی های اعلامی از سوی رهبر معظم انقلاب هستند و در طول ۴۱ سال گذشته روحیه انقلابی، جهادی، جسارت، توانمندی و درایت خود را به اثبات رسانده اند. توجه به این نکته هم ضرورت دارد که توجه به مشکلات معیشتی مردم، رونق اقتصادی، توجه به مشکلات اصناف و نیز اشتغال و ازدواج جوانان جزو برنامه های اولویت دار آیت الله رئیسی است و احساس ما این است که مردم نیز دنبال چنین کاندیدایی هستند و لذا تمرکزمان در ستاد مرکزی تبریز بر حول این محور خواهد بود که مردم را بیش از گذشته با وجوه شخصیتی و قابلیت های مدیریتی آیت الله رئیسی آشنا کنیم.

در یک جمعبندی باید بگویم که در تلاشیم شرایطی را به وجود بیاوریم که ضمن ثبت حضور حداکثری مردم پای صندوق های رای، زمینه انتخاب آیت الله رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم فراهم شود تا مردم لذّت خدمتگزاری واقعی را بچشند.

 

از ساختار ستاد مرکزی تبریز هم می گویید؟

با توجه به اینکه نخستین روزهای کاری ما در ستاد مرکزی تبریز هست، سعی می کنیم چارت سازمانی را به سرعت تکمیل و برای آگاهی شهروندان اطلاع رسانی کنیم اما آنچه در زمان حاضر قابل ذکر هست، اینکه معاونت هایی مانند پشتیبانی، فضای مجازی، فرهنگی، ستادهای مردمی، خواهران، جوانان و ورزش و معاونت اقشار تشکیل خواهد شد و کمیته های ۲۰گانۀ تخصصی نیز ذیل این معاونت ها به فعالیت خواهند پرداخت.

 

شاید برخی از شهروندان، علاقه مند به پیوستن به پویش تبلیغاتی حجت الاسلام رئیسی باشند. ستاد مرکزی تبریز چه تسهیلاتی برای این متقاضیانِ احتمالی در نظر گرفته است؟

آیت الله رئیسی هنگام نام نویسی در انتخابات، شعار «هر خانه، یک ستاد انتخاباتی» را به عنوان شعار خود انتخاب و اعلام کردند که به صورت مستقل وارد صحنه رقابت های انتخاباتی شده اند. ما هم بر همین اساس فعالیت های خود را در طول سه هفته آتی در تبریز آغاز می کنیم.

البته باید یادآوری می کنم که ستاد مرکزی آیت الله رئیسی در شهرستان تبریز با کمک آحاد مردم و با الهام از اینکه هرخانه و هر فرد یک ستاد  است، برای تشکیل ستادهای مردمی کم ترین هزینه را خواهد کرد. همه ما داوطلبانه و به عشق خدمت به انقلاب و ارزشی بودن آیت الله رئیسی پا در این عرصه گذاشته ایم و می خواهیم رسالت انقلابی بودن خودمان را ادا کنیم.

فارغ از مسایل مالی در عین حال این آمادگی را داریم که با تک تک شهروندانِ تبریزیِ علاقه مند به تبدیل کردن خانه هایشان به یک ستادِ این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری نهایت همکاری و هماهنگی را داشته باشیم.

 

به غیر از حرکت های مستقل مردمی، همین یک ستاد در تبریز فعّال خواهد بود؟

نه خیر! برابر ابلاغیه فرمانداری، چند ستاد رسمیِ دیگر را تشکیل و تجهیز خواهیم کرد که کمّ و کیف آن ها به زودی مشخص خواهد شد اما بیشترین توجه ما به شکل گیری نهضت تبلیغات مستقل مردمی و تحقق شعار «هر خانه، یک ستاد انتخاباتی» است.

 

با این حساب چه تدابیری برای پیشگیری از شیوع بیماری مرگبار کرونا اندیشیده اید؟

سلامت مردم برای ما در دوران تبلیغات انتخاباتی مهم ترین اصل است و سعی خواهیم کرد تمام پروتکل های بهداشتیِ ابلاغی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا را رعایت کنیم. بر همین اساس بیشترین حجم از فعالیت های تبلیغی ما در فضای مجازی خواهد بود و اصلاً میتینگ انتخاباتی، به معنی میتینگ هایی که در ادوار گذشته انتخابات وجود داشته، برگزار نخواهیم کرد و اگر قرار بر برگزاری جلسه ای باشد، از فضاهای باز و آن هم با رعایت دقیق دستورالعمل های بهداشتی استفاده خواهیم کرد.

 

و سوال آخر این که حجت الاسلام رئیسی سفر تبلیغاتی به تبریز خواهند داشت؟

با توجه به حاکمیت شرایط کرونایی و متغیر بودن وضعیت شهرها و استان ها از حیث درگیری با این بیماری، هیچ برنامه سفری قطعی نیست. با اینحال ما در تبریز آماده میزبانی شایسته از آیت الله رئیسی هستیم و من همین جا اعلام می کنم که خیل عظیمی از مردم تبریز مشتاق انجام این سفر و استقبال از ایشان هستند. از شما اجازه می خواهم در استفاده از فرصت این گفت وگوی رسانه ای، از آیت الله رئیسی برای حضور در جمع اهالی خونگرم، مومن و ولایی تبریز و آذربایجان شرقی دعوت کنم.