image_printپرینت خبر

فرزاد رحمانی با بیان اینکه از  چیدن و حتی لمس و  مصرف قارچ‌های روییده در طبیعت،کوه و دشت خودداری کنید، اظهار داشت: احتمال مسمومیت و مرگ در پی مصرف برخی قار‌چ‌های موجود در طبیعت  بسیار بالاست و سالانه افراد زیادی را روانه بیمارستان می‌کند.

عضو هیات علمی دانشگاه و متخصص طب اورژانس، گفت: با رسیدن روزهای بهاری و هوای خوب بهار، طبیعت‌گردی‌ها بیشتر می‌شود و یکی از خوراکی‌هایی که در دل طبیعت رشد می‌کند، قارچ است اما باید از مصرف قارچ‌های خودرو که در دل طبیعت ظاهر می‌شوند، اجتناب کرد.

مدیر حوادث دانشگاه با بیان اینکه  همه قارچ‌های موجود در طبیعت خوراکی نیستند، گفت: خوردن چند لقمه از قارچ‌های سمی می‌تواند کبد، کلیه یا حتی مغز را از کار انداخته و حتی موجب مرگ شود.

وی با تاکید بر اینکه باید از چیدن و مصرف قارچ‌ها ی روییده در طبیعت،کوه و دشت خودداری کرد، متذکر شد: نمی‌توان از روی ظاهر قارچ یا مزه آن، وحشی، خوراکی و یا سمی بودن آن را تشخیص داد و تنها آزمایشگاه می‌تواند خوراکی بودن آنها را تأیید کند؛ هیچ آزمایشی هم وجود ندارد که بتوان از خوراکی بودن قارچ اطمینان حاصل کرد.

رحمانی، علائم زودرس مسمومیت با قارچ را شامل تهوع و استفراغ، اسهال، شکم درد و تعریق عنوان و اضافه کرد:گاهی علائم مغزی مانند توهم، خواب‌آلودگی، تشنج و یا بی‌قراری با این نشانه‌ها همراه می‌شود.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه ایـن علائم چهار تا ۲۴ ساعت بعد از خوردن قارچ ظاهر می‌شود، خاطرنشان کرد: نشانه‌های دیررس شامل مسمومیت کبدی، کلیوی یا آسیب‌های مغزی است که ممکن است، روزها یا هفته‌ها بعد ظاهر شود.

رحمانی یادآور شد: پختن، آب‌پز یا کباب کردن قارچ‌های وحشی موجود در طبیعت سمی بودن آنها را از بین نمی‌برد و تنها راه پیشگیری از مسمومیت با قارچ، پرهیز از مصرف قـارچ‌هـای روییده در طبیعت است، سم قارچ پادزهر ندارد و تنها باید از خوردن قارچ‌های وحشی موجود در طبیعـت و غیرپرورشی اجتناب کرد.