image_printپرینت خبر

رضا زارع‌زاده مهریزی در نشست فوق‌العاده ستاد مقابله و پیشگیری از کرونا شهرستان افزود: به منظور رفع نگرانی‌ها و جلوگیری از تشدید موج‌های جدید کرونا و حفظ سلامت مردم به عنوان سیاست محوری بر اساس تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا هرگونه تجمع و دورهمی در بوستان‌ها و تفرجگاه‌ها و اماکن گردشگری ممنوع است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه رعایت حداکثری نکات بهداشتی، حضور نیافتن در تجمع و دورهمی‌ها، در خانه ماندن و پرهیز از حضور در مکان های شلوغ و پرتردد و فضاهای عمومی از راه‌های عمده پیشگیری و کنترل ویروس کرونا و قطع زنجیره ابتلای بیماری کروناست.

این مسوول با قدردانی از همکاری گذشته مردم و اصناف شهرستان با مسوولان اظهار کرد: هموطنان که از ابتدای شیوع این ویروس مشارکت و همکاری مناسبی در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی داشتند، امید می رود با درک شرایط فعلی بار دیگر حمایت و همراهی قاطع خود را از این مصوبه داشته باشند.

زارع زاده مهریزی با اشاره به ظرفیت گردشگری شهرستان و دارا بودن مناطق ییلاقی بیان کرد: تفرجگاه غربالبیز و کوه ریگ  کاملا تعطیل است و هیچگونه خدماتی ارایه نمی‌شود و از هم‌استانی‌ها می‌خواهیم در این شرایط وخیم کرونایی و ماه مبارک به این شهرستان سفر نکنند.

هم‌اکنون ۴۰ نفر بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان مهریز بستری هستند و مرکز این شهرستان ۵۵ هزار نفری در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

ویروس کرونا عامل بیماری کووید ۱۹ از اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین مشاهده و در مدت کوتاهی در جهان منتشر شد؛ به طوری که سازمان جهانی بهداشت در اسفند ۹۸ (فوریه ۲۰۲۰) بروز پاندمی (همه‌ گیری جهانی) این بیماری را تأیید کرد.

این ویروس با دست آلوده یا عطسه، سرفه و حتی قطره های تنفسی از طریق دهان، بینی و چشم به افراد منتقل می‌شود. تنگی نفس، خستگی و بدن درد، اختلال در بویایی و چشایی و مشکلات گوارشی از جمله علایم  بیماری کووید ۱۹ است  و بیش از ۸۰ درصد مبتلایان به ویروس نیز دچار بیماری خفیف می‌شوند.

جهش ویروس کرونا در انگلستان و آفریقا که موجب افزایش سرایت، بیماری‌زایی و مرگ و میر آن شده، نگرانی‌های جدی را در جهان به وجود آورده است.