image_printپرینت خبر

تکمیل پروژه های عمرانی نیمه تمام

دبیر مجمع ستادها و تشکل های مردمی حامی سیدابراهیم رئیسی در آذربایجان شرقی در این نشست خبری که ظهر دیروز، چهارشنبه در محل باغ-تالار ساوالان تبریز به انجام رسید، گفت: مهم ترین برنامه آیت الله رئیسی برای توسعه آذربایجان شرقی، اهتمام به تکمیل سریع پروژه های نیمه تمام عمرانی است که ۱۹ مورد از آن ها در اولویت قرار دارد.

«محمدعلی اکبری» با بیان اینکه کارفرمای بیشتر پروژه های نیمه تمام عمرانی در سطح کشور قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص) است، توضیح داد: دولت در حال حاضر مبلغی بالغ بر ۲۰۰ هزار میلیارد تومان به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص)  بدهکار است. اگر آیت الله رئیسی موفق به جلب اعتماد مردم و کسب آرای لازم برای تشکیل دولت سیزدهم شوند، منابع لازم برای پرداخت این بدهی ها تعریف شده و پروژه های نیمه تمام عمرانی از جمله پروژه های آذربایجان شرقی به سرعت تکمیل خواهند شد.

به گفته وی، راه آهن مراغه میانه، راه آهن میانه اردبیل، آزادراه مراغه-هشترود و ۲ سد بزرگ، از جمله مهم ترین پروژه های نیمه تمامِ عمرانی در آذربایجان شرقی است که تکمیل آن ها در دستور کار دولت آیت الله رئیسی خواهد بود.

رئیس ستاد مرکزی انتخاباتی مردمی سیدابراهیم رئیسی در آذربایجان شرقی ادامه داد: علاوه بر عزم دولت آیت الله رئیسی برای تکمیل پروژه های نیمه تمام عمرانی آذربایجان شرقی، برنامه کشوریِ محرومیت زداییِ دولت ایشان در آذربایجان شرقی هم اجرا خواهد شد و این استان همگام با سایر مناطق کشور هم از دستاوردهای اجرای برنامه محرومیت زدایی بهره مند خواهد شد.

اکبری، توسعه روستاها و مناطق کم برخوردار را محور برنامه های محرومیت زداییِ دولت آیت الله رئیسی معرفی کرد.

وی  اضافه کرد: مشمول کردن رانندگان در طرح های بیمه تکمیلی و تحت پوشش بردن کارگران روزمزد، بانوان خانه دار و همۀ اقشارِ فاقد بیمه های پایه به زیر چتر حمایتی بیمه ها دیگر برنامه های اولویت دار آیت الله رئیسی برای اجرا در دولتشان است.

اکبری در بخش دیگری از این نشست خبری و در واکنش به سوالی درباره ناشناس بودنش در سپهر سیاست آذربایجان شرقی گفت: بیشتر فعالیت های من مانند حضور در مناطق زلزله زده یا سیل زده، میدانی و جهادی بوده و در گوشه و کنار، مشغول انجام فعالیت های سیاسی بوده ام.

وی خود را بازنشستۀ سپاه پاسداران و موسس شرکت تعاونی ایثارگران آذربایجان شرقی معرفی و عنوان کرد: بنده در دوران هشت سال دفاع مقدس، نیرویِ مستقیم سردار افشار بودم و بعد از اینکه ایشان از من برای تصدّیِ دبیری مجمع ستادها و تشکل های مردمی حامی آیت الله رئیسی در آذربایجان شرقی دعوت کردند، با کمال میل پذیرفتم.

این فعال سیاسی همچنین گفت: با اطلاع از محتمل بودن کاهش مشارکت مردم در انتخابات ۱۴۰۰، از ۹ ماه قبل شروع به طراحی و اجرای برنامه هایی کردیم که معطوف به ارتقای میزان مشارکت مردم در انتخابات بود.

اکبری ادامه داد: با ورود آیت الله رئیسی به عرصه رقابت های انتخابات ریاست جمهوری، فعالیت های ما هم در راستای دستیابی به اهداف جبهه انقلاب متمرکز شد و ستادی تحت عنوان ستاد مردمی آیت الله رئیسی در استان سازمان یافت.

رئیس ستاد مرکزی انتخاباتی مردمی سیدابراهیم رئیسی در آذربایجان شرقی در پاسخ به سوالی درباره ارزیابی او از فضای انتخاباتی در استان و تخمین میزان مشارکت در انتخابات هم گفت: ۸۰درصدِ مشارکت در انتخابات از رهگذر فعالیت خود نامزدها حاصل می شود و ۲۰ درصد باقیمانده ماحصل تلاش هواداران و حامیان نامزدهاست.

وی ادامه داد: با توجه به فعالیتی که ما در ۹ ماه گذشته داشته ایم، شاهد اقبال نسبی به انتخابات هستیم و این اقبال، با نزدیک شدن به موعد برگزاری انتخابات در ۲۸ خرداد، بیشتر هم می شود.

اکبری به نظرسنجی هایی که توسط برخی از دانشجویان و به صورت حضوری انجام شده نیز اشاره و اضافه کرد: نتیجه این نظرسنجی ها نشان می دهد میزان مشارکت مردم در مناطق روستایی و شهری آذربایجان شرقی به جز تبریز، بالای ۵۰درصد خواهد بود.

به گفته وی، جامعه آماریِ این نظرسنجی ها ۵۷۰۰ نفر بوده و کار نظرسنجی در تمام پهنه های روستایی و شهری آذربایجان شرقی، به غیر از مرکز استان دنبال شده است.

این فعال سیاسی ادامه داد: قرار است نظرسنجی تبریز هم از پنجشنبه(امروز) شروع شود و به محض دستیابی به نتیجه این نظرسنجی، مراتب، قابل اعلانِ عمومی خواهد بود.

دبیر مجمع ستادها و تشکل های مردمی حامی سیدابراهیم رئیسی در آذربایجان شرقی همچنین از سفر انتخاباتی و قریب الوقوع رئیسی به استان خبر داد اما اعلام زمان دقیق انجام آن به خاطر قطعی نشدن برنامه سفر را به آینده موکول کرد.

وی در ادامه، ستادهای فعال در حمایت از رئیسی را به دو گروه ستادهای حزبی و ستادهای اجرایی-مردمی دسته بندی کرد و گفت: برخی از احزاب راساً با تشکیل ستادهایی کار حمایت از آیت الله رئیسی را انجام می دهند اما ستادهای غیرحزبیِ حامی آیت الله رئیسی، فقط در دو مجموعۀ «اجرایی» و «مردمی» سازمان یافته که مسئولیت ستاد اجرایی حامیان آیت الله رئیسی در استان، سردار محمدیوسف شاکری بوده و مسئولیت ستاد مردمی در استان نیز با بنده است.

اکبری در عین حال به شعار «هر خانه، یک ستاد آیت الله رئیسی» اشاره و عنوان کرد: اشخاص حقیق و حقوقیِ فراوانی دست به تاسیس ستادهای خودجوش زده اند که سازماندهای آن ها با ما نبوده و از کمّ و کیف فعالیت آن ها خبر دقیقی در دست ندارم.

دبیر مجمع ستادها و تشکل های مردمی حامی سیدابراهیم رئیسی در آذربایجان شرقی در عین حال عنوان کرد: ستادهای اجرایی و مردمیِ حامیِ آیت الله رئیسی، در همه روستاها، بخش ها، شهرها و مراکز شهرستان های۲۱گانۀ آذربایجان شرقی دایر شده و مشغول فعالیت هستند.

 

مشارکت حداکثری، اصل مهم انتخابات

قائم مقام دبیر مجمع ستادها و تشکل های مردمی حامی سیدابراهیم رئیسی در آذربایجان شرقی هم در این نشست خبری گفت: مشارکت حداکثری، اصل مهمی است که مجمع ستادها و تشکل های مردمی حامی آیت الله رئیسی، تحقق آن را در انتخابات ۱۴۰۰ دنبال می کنند.

«ایوب دهقان» ادامه داد: پیش از تصمیم قطعی آیت الله رئیسی برای حضور در عرصه رقابت های سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، با شناسایی چهره های توانمند و در عین حال پاکدست استان، جلساتی جهت دعوت از آیت الله رئیسی برای شرکت در انتخابات ۱۴۰۰ برگزار کردیم.

وی اضافه کرد: محور فعالیت ما در مقطع قبل از نام نویسی نامزدهای انتخابات، در فضای مجازی متمرکز بود اما پس از ثبت نام، حُکم انتصاب ریاست ستاد انتخاباتی مردمی حامیان آیت الله رئیسی صادر شد و بلافاصله فعالیت ها در چارچوب ساختارهای منسجمی سازمان یافت که در رأس آنها تشکیل شورای سیاستگذاری ستاد بود.

دهقان گفت: شورای مزبور با شناسایی نیروهای توانمند، مسیر تشکیل ستادهای شهرستانی، شهری و روستایی در سطح استان را هموار کرد و امروز شاهد فعال شدن ستادهای انتخاباتی آیت الله رئیسی حتی در دورترین مناطق روستایی استان هستیم.

وی، تشکیل کمیته های مختلف ذیل ستادهای شهرستانی و ستاد استانی را دیگر اقدامی عنوان کرد که با تدبیر شورای سیاستگذاری به انجام رسید.

قائم مقام دبیر مجمع ستادها و تشکل های مردمی حامی سیدابراهیم رئیسی در آذربایجان شرقی گفت: این کمیته ها تحت هدایت ۵ مدیریت، شامل مدیریت اقشار و متخصصان، مدیریت جوانان، مدیریت پشتیبانی، مدیریت برنامه ریزی و مدیریت بانوان در همه ستادهای انتخاباتی فعال شده و وظایف محوله را انجام می دهند.

دهقان ادامه داد: تشکیل ۲۷ گروه در نرم افزار موبایلی «واتس آپ»، ایجاد حساب کاربری با ۱۴۰۰۰ دنبال کننده در شبکه اجتماعی «ایستاگرام»، راه اندازی دو گروه تلگرامی با ۲۳۰۰۰ و ۱۸۰۰۰ عضو و تشکیل گروه های متعدد در شبکه های اجتماعی توسط ستادهای شهرستانی با رعایت اصل بومی سازی از دیگر اقداماتی بوده که تاکنون عملیاتی شده است.

 

نقش تعیین کننده رسانه ها در مشارکت حداکثری

مشاور عالی دبیر مجمع ستادها و تشکل های مردمی حامی سیدابراهیم رئیسی در آذربایجان شرقی، هم در این نشست خبری رویکرد اصلی فعالیت این مجمع را کمک به تحقق منویات مقام معظم رهبری دایر بر مشارکت حداکثری مردم در انتخابات معرفی کرد و گفت: قطعاً تحقق این بیانات با حضور و نقش آفرینی تعیین کننده رسانه ها میسّر است.

«اسمعلی نصیری» ادامه داد: امروز در جوامع مختلف، رسانه ها چشم بینای جامعه و رکن چهارم دموکراسی هستند و شریان های حیاتی جوامع برای آگاه سازی، شفاف سازی و اطلاع رسانی به شمار می روند.

وی افزود: مقام معظم رهبری همچنین در فرازهایی از سخنانشان فرموده اند که گزینش آگاهانه در انتخابات به مانند ذات شرکت در انتخابات، یک وظیفه برای مردم است و من اطمینان دارم اگر همه، همراهی کنند شاهد استقرار دولت مردمی و انقلابی خواهیم بود.

مشاور عالی دبیر مجمع ستادها و تشکل های مردمی حامی سیدابراهیم رئیسی در آذربایجان شرقی با طرح این مساله که همۀ ناکارآمدی ها، فسادها و مشکلات اقتصادی و معیشتی ریشه در انقلاب ندارند، مدّعی شد: بخش اعظمی از چالش های امروزِ کشور به انتخاب هشت سالِ گذشتۀ ما برمی گردد که این سرنوشت را برای کشورمان و مردم رقم زده است.

نصیری تاکید کرد: باید در انتخابات پیش رو کاری کنیم که سرنوشت فعلی مختومه و دستاوردهای انقلاب بیش از پیش در جامعه قابل لمس شود.