image_printپرینت خبر

در دنیای امروز، رنگ‌های تند و زننده و آرایش‌های غلیظ و غیرطبیعی دیگر جایی ندارند. همه به این نتیجه رسیده‌اند که با یک آرایش ملایم می‌توانند صورتی شاداب و زیبا داشته باشند؛ بنابراین تکنیک‌های آرایشی مانند کانتورینگ به کمک آرایشگران آمده‌اند.

این تکنیک‌های زیباسازی، با پوست صورت ترکیب شده و به شکلی طبیعی نمایان می‌شوند. ازجمله تجهیزات و وسایلی که باعث این زیبایی طبیعی صورت افراد می‌شود، می‌توان به کانسیلرها اشاره کرد. شاید این اصطلاح را تاکنون نشنیده باشید. به همین علت تصمیم داریم تا در یک مقاله که توسط تحریریه فروشگاه آرایشی بهداشتی لیمادو تهیه‌شده، شما را با کانسیلر و کاربرد آن آشنا کنیم. اگر تمایل دارید تا زیبایی خود را بیشتر نمایان کنید، این مقاله را تا به انتها بخوانید.

کانسیلر چیست؟

کانسیلر نوعی کرم‌پودر بسیار غلیظ است که برای پوشاندن سیاهی دور چشم‌ها، گودی‌های صورت و همچنین لک‌های روی پوست به کار می‌رود. به عبارت ساده‌تر می‌توان گفت که کانسیلرها کرم‌پودرهای فشرده روشن و رنگی هستند که قابلیت یک‌دست کردن پوست صورت را داشته و اغلب بعد از کرم‌پودر صورت مورداستفاده قرار می‌گیرند.

این کرم‌پودرها می‌توانند مایع، نیمه جامد و یا جامد باشند و بهتر است از نوع مایع کانسیلرها استفاده کنید. همچنین رنگ کانسیلر نیز باید یک درجه روشن‌تر از رنگ کرم‌پودر باشد.

 

طیف رنگی کانسیلر به چه صورت می‌باشد؟

کانسیلرها باتوجه‌به شرایط پوست افراد، در رنگ‌های مختلفی ساخته می‌شوند. طیف رنگی کانسیلرها به شرح زیر می‌باشد.

 • کانسیلر زرد: کانسیلرهایی با تناژ رنگ زرد که برای انواع پوست مناسب هستند و برای ازبین‌بردن لکه‌های اطراف چشم به کار می‌روند.
 • کانسیلر نارنجی: این کانسیلرها برای افرادی با پوست سبزه مناسب می‌باشند.
 • کانسیلر سبز: کانسیلر سبز برای خنثی‌کردن لکه‌های قرمزرنگ روی پوست (لکه‌هایی که ریشه مادرزادی دارند) مورداستفاده قرار می‌گیرد.
 • کانسیلر بنفش: افرادی که رنگ پوستشان مایل به زرد است، باید از این کانسیلر استفاده کنند.

چه زمانی و چگونه از کانسیلر استفاده کنیم؟

استفاده از کانسیلر ممکن است قبل از فونداسیون آرایشی و یا بعد از آن انجام شود. برای اینکه به زیبایی دلخواه خود برسید، بهتر است مراحل زیر را به‌درستی انجام دهید.

 • آماده‌سازی پوست صورت؛ قبل از اینکه بخواهید از کانسیلر استفاده کنید باید صورت خود را برای آرایش آماده کرده باشید؛ بنابراین با استفاده از کرم‌های آب‌رسان و نرم‌کننده، پوست خود را آماده کنید و بعد پرایمر بزنید.
 • بعد از پرایمر، با استفاده از کانسیلر، حلقه‌های تیره دور چشم را بپوشانید. برای پوشاندن تیره‌گی‌های دور چشم، حتما از کانسیلری استفاده کنید که دو درجه روشن‌تر از پوست شما است. این کانسیلر را به‌اندازه دو مثلث بر زیر چشم زده و با اسفنج آن را در دور چشم محو کنید.
 • اگر دور بینی شما قرمز است، با استفاده از کانسیلر این قرمزی را حذف کنید.
 • برای پوشاندن جای جوش، با یک براش کانسیلر جای جوش را حذف کنید.
 • بعد از زدن کانسیلر بر روی لک‌های پوستی، با اسفنج مخصوص روی آن را تثبیت کنید.

در ادامه بخوانید: کاهش عجیب مصرف لوازم آرایشی در دوران کرونا

 

کاربردهای کلی کانسیلر شامل چه مواردی می‌باشد؟

همان‌طور که قبلاً نیز بدان اشاره شد، کانسیلر لک‌های روی پوست و سیاهی دور چشم‌ها را می‌پوشاند؛ اما علاوه بر این کارهای دیگری نیز انجام می‌دهد.

 • از ریزش سایه چشم جلوگیری می‌کند. شما می‌توانید قبل از سایه زدن بر روی پلک خود، کمی کانسیلر بزنید. بدین ترتیب پف چشم‌ها پنهان شده و سایه بر روی پلک‌ها تثبیت می‌شود.
 • با استفاده از این کرم‌پودر غلیظ، اشتباهات آرایشی محو شده و از بین می‌روند.
 • برای جلوگیری از ریزش رژ لب نیز، استفاده از کانسیلر بسیار مؤثر است. شما می‌توانید قبل از زدن رژ لب، کمی کانسیلر به لب‌های خود بمالید؛ بدین ترتیب رژ لب شما در جای خود ثابت خواهد ماند.

براش کانسیلر چیست؟

همان‌طور که از نامش پیداست، براش کانسیلر قلم‌مویی است که با استفاده از آن می‌توانید کانسیلر را به نواحی موردنظر بر روی پوست صورت خود بمالید. این قلم‌مو باریک، محکم و مخروطی شکل است.

تفاوت کانسیلر با پرایمر چیست؟

پرایمر یک کرم‌پودر فشرده است که قبل از کانسیلر، سطح پوست را می‌پوشاند تا منافذ پوست بسته شده و آماده آرایش شود. پرایمرها حاوی مواد مغذی مانند ویتامین E، A و C  هستند و برای سلامت پوست نیز بسیار مهم مؤثر می‌باشند؛ اما کانسیلرها، پوشاننده نقاط ضعف پوست هستند و مشکلات پوستی و تغییر رنگ‌های روی پوست را مخفی می‌کنند.

تفاوت کانسیلر با کانتورینگ چیست؟

کانتورینگ یک تکنیک آرایشی است و کانسیلر یکی از ابزار و وسایل این تکنیک است؛ بنابراین برای یک کانتورینگ خوب و موفق باید از کانسیلرهای باکیفیت و مناسب انتخاب کنید.

 

امیدواریم این مقاله به شما در شناخت و آشنایی با کانسیلر کمک‌کرده باشد. برای اطلاع از قیمت و خرید لوازم آرایشی اینجا کلیک کنید.