image_printپرینت خبر

با قرار گرفتن در پیک پنجم کرونا و تجمع و همه‌گیری شدید این بیماری در خراسان رضوی بویژه شهر مشهد مقدس و روزهای خستگی ناپذیر برای کادر درمان و بیماران و خانواده‌ هایشان، خوشبختانه چندروزی است که شهر مشهد مقدس از پیک پنجم با تمام سختی‌هایش عبور کرده و خوشبختانه آمار ترخیص بیماران افزایش یافته و بیماران بستری در بیمارستان‌ های مشهد نیز روند کاهشی داشته است.

بستری روزانه ۹۰۰بیمار در خراسان رضوی

علی‌اصغر انجیدنی اظهارداشت: در حال حاضر ۳هزار و ۷۷۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های خراسان رضوی بستری هستند که ۲هزار و ۸۷۰ نفر از آنها مربوط به دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.

وی افزود: تعداد بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه خراسان رضوی به بیش از ۶۰۰ نفر رسید که ۸۰ درصد آنان در مشهد تحت درمان قرار دارند ضمن اینکه روزانه ۹۰۰بیمار جدید در بیمارستان‌های خراسان رضوی بستری می‌شوند.

کاهش بستری‌‌ شدگان کرونا در مشهد مقدس

حمیدرضا رحیمی دبیر کارگروه اطلاع‌رسانی بیماری کووید۱۹دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز گفت:بیماران بستری کرونا در بیمارستان‌های مشهد به ۴۱۰ نفر در روز کاهش یافته است و در حال حاضر هزار و ۸۶۰ نفر در بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد مقدس بستری هستند.

وی تصریح کرد: ۴۹۷ نفر از این تعداد بیمار کرونایی در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

۳۰درصد مراجعین اورژانس، بستری می‌شوند

دانشیار اورژانس دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز گفت: میزان ورودی‌ها به اورژانس‌های کرونای بیمارستان‌ها روندی کاهشی داشته و به‌طور متوسط از هر ۱۰ مراجعه ۷ نفر درمان سرپایی بوده و ۳ نفر هم به دلیل شدت بیماری بستری می‌شوند.

حمید زمانی‌ مقدم افزود: میزان ورودی بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در روزهای اخیر به اورژانس‌ بیمارستان‌ها روند کاهشی داشته و در میان مراجعات روزانه ۷۰ درصد سرپایی و ۳۰ درصد بستری هستند.

وی تصریح کرد: در روزهای اخیر شاهد آن بودیم که میزان مراجعات روزانه حضور جوانان افزایش داشته و حضور سالمندان کاهش یافته که این امر ناشی از تزریق واکسن به این گروه سنی بوده است.

 

منبع: تسنیم