image_printپرینت خبر

دیدارهای مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در قاره کهن و انتخابی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳، امروز (چهارشنبه) با برگزاری دیدارهای گروه H پیگیری شد که در اولین بازی، تیم ملی ترکمنستان با نتیجه ۳ بر ۲ بر لبنان غلبه کرد.

ظفر باباجونوف در دقیقه ۵۹ ابتدا برای ترکمنستان گلزنی کرد. لبنان اما در دقایق ۷۳ و ۷۵ توسط سونی سعد و ربیع العطایا به گل رسید و از حریف خود پیش افتاد. این پایان کار نبود و گلزنی آناگولیف گویچمیرات در دقیقه ۸۵ و آلتیمیرات آنادوردیف در دقیقه ۹۰، ترکمنستان را در آخرین بازی خود در این مرحله به پیروزی رساند. نور منصور در دقیقه ۸۶ از زمین بازی اخراج شد تا لبنان، ۱۰ نفره به بازی ادامه دهد.

کره جنوبی هم با نتیجه ۵ بر صفر مقابل سریلانکا پیروز شد. کیم شین‌ووک در دقایق ۱۴ و ۴۲، لی دونگ‌کیونگ در دقیقه ۲۲، هوانگ هی‌چان در دقیقه ۵۳ و جونگ سانگ بین در دقیقه ۷۷، گل‌های این مسابقه را به ثمر رساندند. همچنین آسیکور راهومان از تیم سریلانکا در دقیقه ۵۷ از زمین مسابقه اخراج شد.

لبنان که در صورت غلبه بر ترکمنستان می‌توانست با ۱۳ امتیاز به یکی از تیم‌های برتر رده دومی مقدماتی جام جهانی تبدیل شود و در آستانه صعود قرار بگیرد، از این مهم بازماند. کره جنوبی هم در صدر جدول گروه باقی ماند و فقط با اتفاقی غیرمعمول از صعود بازمی‌ماند. تنها شکست ۹ گله مقابل لبنان در دیدار روز یکشنبه دو تیم می‌تواند صدرنشینی کره جنوبی در گروه H را منتفی کند که این موضوع بسیار بعید به نظر می‌رسد.

جدول گروه H به شرح زیر است:

فدراسیون فوتبال کره جنوبی , فدراسیون فوتبال ترکمنستان , جام جهانی 2022 قطر , فدراسیون فوتبال لبنان ,

هفته نهم و ماقبل پایانی مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در قاره آسیا و نیز انتخابی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ روزهای جمعه و یکشنبه برگزار خواهد شد.

 

منبع: تسنیم