image_printپرینت خبر

ناصر نجیب‌زاده امروز در جمع خبرنگاران، در رابطه با انتقادات مبنی بر کمبود مرغ گرم در استان، اظهار کرد: این مشکل ناشی از اختلاف قیمت مرغ نسبت به دیگر استان‌هاست، ما در مواردی شاهد اختلاف قیمت دوبرابری هستیم همین امر سبب شد که مرغ تولید شده از استان خارج شود.
وی افزود: ما تا دو روز قبل از عید با برنامه ریزی انجام شده در عرضه مرغ مشکل چندانی نداشتیم، سه روز آخر روزانه بیش‌از ۳۵۰ تن مرغ تولید شد، این در حالی است اوج مصرف به ویژه در ایام عید نیاز استان روزانه ۲۵۰ تن مرغ است.
نجیب‌زاده با اشاره به اینکه از تمام ظرفیت کشتارگاه‌های استان استفاده کردیم، گفت: ظرف چند روز اخیر که کشتارگاه‌های مرغ دو روز تعطیل بودند، ‌ برای رفع کمبود مرغ اقدام به عرضه مرغ منجمد شد.
معاون بهبود تولیدات سازمان جهادکشاورزی لرستان با بیان اینکه از امشب فعالیت کشتارگاه‌ها روال عادی خود را طی می‌کند، افزود: سرانه مصرف مرغ در استان روزانه بین ۱۲۰ تا ۱۴۰ تن است، این در حالی است که پیش بینی ما تولید روزانه ۱۴۰ تن است
وی تأکید کرد: ظرفیت کشتارگاه‌های استان بیش از ۱۴۰ تن است اما ما نمی‌خواهیم بیشتر از این عرضه شود تا فضا برای سودجویان مهیا نشود.
نجیب‌زاده خاطرنشان کرد: با مدیریت و هماهنگی سازمان جهاد کشاورزی لرستان، سازمان صمت و تعزیرات روند توزیع مرغ را کنترل خواهیم کرد.

 

منبع: ایسنا