image_printپرینت خبر

یعقوب نامی با اشاره به دسته‌بندی پروژه‌های نیمه‌تمام شهرداری به دو نوع پروژه‌های کلان و پروژه‌های خرد جهت بررسی بهتر، گفت: این معاونت با در نظر گفتن اولویت‌ها، ابتدا پروژه‌های مهم و بزرگ را در اولویت و دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: از جمله پروژه‌های کلان شهری،  توسعه و حفاظت پارک بزرگ  با قراداد یک هزار و پانصد هزار میلیارد تومان است که در فاز اول قراردادی به ارزش ۱۵۰ میلیارد منعقد شده است.

وی اضافه کرد: این پروژه توسط قرارگاه خاتم در دست مطالعه و طراحی است که مراحل آخر خود را طی کرده که اخیرا در  مرحله بازطراحی این پروژه هستیم.

سرپرست معاونت فنی و عمرانی شهردار در ادامه با اشاره به طرح توسعه مرکز دفن پسماند بهداشتی تبریز تصریح کرد: این مرکز که ۵ لندفیل دارد طی قراردادی سه ساله با  قرارگاه خاتم فعالیت خود را آغاز کرده و امیدواریم طبق قرارداد در زمان مقرر این پروژه به پایان برسد.

وی ادامه داد: اتوبان ولایت با هفت کیلومتر طول و شش تقاطع غیرهمسطح با قراردادی ۱۰۰ میلیارد تومانی تحت پیمان قرارگاه خاتم است که پل نصر و پل بارنج که ۴۲ درصد پیشرفت دارد در داخل پروژه اتوبان ولایت تعریف شده‌اند که پیشرفت فیزیکی کلی اتوبان ۲۲ درصد است و پیش‌بینی ما این است که این پروژه بالای ۴۰۰ میلیارد تومان هزینه دارد.

نامی خاطرنشان کرد: پروژه تقاطع غیرهمسطح ارتش آزادی جزو پروژه‌های سه گانه‌ای است که به شرکت جهاد نصر واگذار شده و طبق آخرین وعده داده شده، تا ۱۵ اسفند به بهره‌برداری می‌رسد.

وی یادآور شد: این پروژه مبلغ پایینی نسبت به دیگر پروژه‌ها دارد ولی در ابتدا شهرداری با مشکلی در پیش‌پرداخت این پروژه مواجه شد که به همین خاطر پروژه به تاخیر افتاد؛ مشکل تاسیسات در آن منطقه واقعا مشکل بود و جابجایی آن زمان‌بر بوده ولی اکنون پروژه در حال پیشرفت است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری در ادامه صحبت های خود در جلسه علنی شورا همچنین در خصوص پروژه تقاطع غیر هم‌سطح فروزنده ، پل دو گانه میدان شهید فهمیده و پل تقاطع رسالت به ارائه گزارش از وضعیت این پروژه ها پرداخت.

نامی افزود: رمپ خروجی شهید رجائی به اتوبان پاسداران با هفتاد درصد پیشرفت خوبی دارد که تا آخر آذرماه تلاش داریم تحویل شهروندان دهیم.

وی تصریح کرد: در پروژه باغ دوکمال اسکلت بتنی آن کار شده است که این اواخر دچار رکود بود و ساماندهی داخل باغ و مقبره‌های داخل آن را در دستور کار قرار داده‌ایم.

نامی وضعیت پروژه کانال دفع آب‌های سطحی در آخر عباسی به طرف خیابان شهید شمعچیان را در حال تکمیل خواند و در خصوص پروژه مقبره الشعرا به ارائه توضیحات تکمیلی پرداخت.

معاون فنی و عمرانی شهرداری افزود: کانال بتنی اسلامشهر که آب‌های سطحی اسلامشهر و اتوبان کسایی را جمع آوری و به ایلی‌سو هدایت می‌کند،  بخشی از آن از بین رفته است که تلاش داریم آن را تکمیل کنیم.

نامی با بیان روند طبیعی مدت زمان پایدارسازی ترانشه‌های پاسداران گفت: امیدواریم تا پایان سال همه این پروژه‌های کوچک به جز مقبره‌الشعرا به بهره‌برداری برسد.