image_printپرینت خبر

به گزارش آسا خبر به نقل ازروابط عمومی فرمانداری و کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان علی آباد کتول ، نشست توجیهی مجریان طرح اوقات فراغت شهرستان علی آبادکتول و جشنواره گام دوم انقلاب درراستای مشارکت پرشور وحداکثری فرهنگیان و اولیا دانش آموزان درانتخابات باحضور جمالی فرماندار علی آبادکتول ، حسینی معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش گلستان، سیدکتولی مدیریت آموزش و پرورش و جمعی از معاونین و مربیان پرورشی مدارس شهرستان در تالار بوستان برگزار گردید.

فرماندار درراستای توجه به مبحث تعلیم و تربیت دانش آموزان ، اظهار داشت : درحوزه آموزش و پرورش یکی از موضوعاتی که به نظر می رسد (با توجه به تلاشهای فراوان و دقت نظری که در این سالها شده است) آنطور که باید و شاید به آن توجه مناسبی نشده است ، حوزه تربیتی و پرورشی دانش آموزان است ، این موضوع نفی تلاشهای این حوزه نیست ولی واقعیتی است که در جامعه وجود دارد.

وی مبنای توسعه ملت‌ها و کشورها را مسائل فرهنگی دانست و افزود : اگر زیربنای این حوزه در جامعه محکم نشود، نمی توان انتظار داشت که زیر ساختها،بنیان، ساختار و محتوای آن جامعه غنی و رضایت بخش شود و این موضوع را تجربه دنیای امروز ثابت کرده است که جوامعی که بر روی فرهنگ جامعه سرمایه گذاری کرده اند، موفق تر بوده اند. درگذشته مباحثی در جامعه مطرح بود که توسعه اقتصادی مقدم است یا توسعه سیاسی ، ولی همان زمان افراد و کارشناسانی بودند که معتقد بودند، توسعه فرهنگی مقدم تر از همه این موارد است .زیرا تا جامعه ای فرهنگ آن غنی نشود ، برنامه های توسعه اقتصادی و سیاسی به درستی اجرا نمی‌شود و اگر اجرا شود با مشکلاتی روبرو خواهد بود .در زمان جنگ جهانی دوم و پس از تخریب کشورها ، کشورهایی که زیربنای فرهنگی قوی تری داشتند ، سریعتر به مدار توسعه برگشته واز لحاظ اقتصادی و سیاسی نیز پیشرفت کردند.

جمالی در دادامه در رابطه با موضوعات مرتبط با توسعه آموزشی ، فرهنگی و اجتماعی ، مانند فرهنگ مسئولیت پذیری، فرهنگ احترام متقابل ، فرهنگ بردباری ، فرهنگ اوقات فراغت و …. خاطرنشان کرد : یکی از دستگاه‌هایی که نقش مهمی در این حوزه دارد آموزش و پرورش است و مسائلی که زیربنای فرهنگی دارد باید در آموزش و پرورش نهادینه شود .معلمان عزیزی که علاوه بر نقش معلمی ، نقش مربی و حمایت کننده دارند در بحث آموزش و تعلیم و تربیت دانش آموزان موفق تر خواهند بود .اگر حس مسئولیت پذیری در جامعه و ادارات نهادینه شود و اگر هر یک از افراد جامعه کار و مسئولیتی که به عهده دارد ( حتی در پایین ترین رده) را به درستی انجام دهد در مبحث توسعه و در تمام حوزه ها پیشگام خواهیم بود .

وی یکی از برنامه های موفق گذشته برای دانش آموزان را برپایی اردوها و کارگاههای آموزشی بر شمرد و افزود : برنامه های فرهنگی و پرورشی حوزه دانش آموزان در زمان تحصیل و اوقات فراغت کافی نیست و باید دانش‌آموزان در کنار درس وتحصیل، با جامعه نیز به صورت میدانی آشنا شوند. با برگزاری اردوهای مختلف و بازدید از کارگاه ها و کارخانه های تولیدی و صنعتی و….. می توان دانش آموزان را با مسائل جامعه در حوزه های مختلف آشنا نمود، که یکی از این موضوعات مبحث انتخابات است .

رئیس ستاد انتخابات شهرستان مبحث روز جامعه در این روزها را بحث انتخابات عنوان کرد و اظهار داشت : هر کشوری که به سمت تغییر و توسعه حرکت کرده ، قطعا خواست و همت ملت آن کشور بوده است . در کشور ما ، تجربه زمان دفاع مقدس به درستی خواست و اراده ملت را تداعی می کند، که یک ملت به پا خواست و اراده کرد تا از کشورش دفاع کند و پیروزهم شد .درمبحث انتخابات هم مردم بدانند که خواست و نظر آنان انجام خواهد شد و اگر آنان بخواهند ، تغییر اتفاق می افتد و قطعا هر تغییر مثبتی ، توسعه به همراه خواهد داشت و هرچه مشارکت و حضور مردم بیشتر باشد تغییرو توسعه شدت بیشتری خواهد یافت.

رای حق مردم است و ملت بزرگوار و همیشه در صحنه ایران نباید بخاطر برخی مشکلات که به واسطه دشمنی بدخواهان نظام بوجود آمده است ،خود را از این حق محروم کنند، زیرا این امر خواسته و نقشه دشمنان است . وقتی فرهنگ مسئولیت پذیری نهادینه شود،هیچ مشکل و دغدغه ای به وجود نمی آید زیرا مردم رای را حق خود دانسته وبرای تغییروبهبود شرایط تلاش کرده ومشارکت می نمایند.

فرماندار درپایان ضمن تقدیر از تلاشهای مجموعه آموزش و پرورش در روند برگزاری انتخابات در سنوات گذشته ، گفت : جامعه فرهنگیان پشتوانه نظام بوده و هستند و نقش تاثیرگذار و بسزایی در پرشور نمودن انتخابات و افزایش مشارکت مردم دارند و می توانند تاثیر مثبتی در برگزاری انتخابات داشته باشند . انشاالله با همکاری همه عزیزان و مردم همیشه در صحنه انتخاباتی پرشور و مفیدی برای کشور داشته باشیم و با تغییرات مثبت به سمت توسعه و پیشرفت گام برداریم .